image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Adana Fahri Konsolosluğu Var Mıdır?

İngiltere Adana Fahri Konsolosluğu bulunmamaktadır. Adana’da konsolosluk birimi yoktur.

Türkiye içerisinde bulunan İngiltere temsilcilik birimleri İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğu, Antalya’da bulunan İngiltere Muavin Konsolosluğu, Ankara’da bulunan İngiltere Büyükelçiliği, İzmir’de bulunan İngiltere Konsolosluğu ile Fethiye, Bodrum ve Marmaris’te bulunan İngiltere Fahri Konsolosluklarıdır. Adana içerisinde konsolosluk birimi veya herhangi bir İngiltere temsilciliği bulunmadığından İngiltere Adana Fahri Konsolosluğu da yoktur.

İngiltere Adana Fahri Konsolosluğu olsaydı dahi bu konsolosluk birimi üzerinden vize başvurusunda bulunmak, vize başvuru randevusu almak, vize başvurularının sonuçlarını öğrenmek vb. işlemlerin gerçekleştirilmesi mümkün olmayacaktır. Bu ve benzeri işlemlerin İngiltere temsilcilik birimlerine direkt olarak müracaat edilmesi ile yapılmaları mümkün değildir.

Vize başvurularının yapılabilmeleri için başvuru dosyaları oluşturulmalıdır. Bu dosyaların oluşturulabilmesi için gereken belgelerin tam bir listesini firmamız aracılığı ile yapılan başvurularda vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımız başvuru sahiplerine sunulmaktadır. Bu belgeler, bu belgelerin tercümeleri, vize başvuru formu vb. başvuru dosyasında mutlaka bulunmalıdır. Oluşturulacak başvuru dosyası firmamız uzmanları ile irtibat halinde alınacak olan başvuru randevusunun gün ve saatinden önce hazırlanmış olmalıdır. Tamamlanan başvuru dosyaları başvuru randevusunun gün ve saatinde başvuru sahiplerinin biyometrik bilgileri (fotoğrafları ve parmak izleri) ile birlikte bizzat başvuru sahiplerince randevunun alındığı İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilirler. İngiltere Adana Fahri Konsolosluğu bulunmamakta olsa da Adana içerisinde İngiltere Vize Başvuru Merkezi bulunmaktadır. Vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler başka bir ile gitmelerine gerek olmadan bu merkez üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler.

Vize başvuru merkezine iletilen dosyalar bu merkezde değil, İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğunda değerlendirilirler. Türkiye içerisinde vize başvurularını kabul etmek, değerlendirmek ve sonuçlandırmak yetkilerine yalnızca başkonsolosluk sahiptir. Vize başvurularının gereksinimleri, vize başvuru süreçleri ve prosedürleri hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek almak için CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006'dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır. CSS Legal uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, İngiltere vizesi başvuruları, göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 1329 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular