image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Vizesi Reddi İçin İdari İtiraz Yapılabilir Mi?

İngiltere vizesi reddi alan ve idari itiraz başvuru yapmak isteyen bireylerin belirli şartlar dahilinde olmak kaydıyla idari itiraz hakkı bulunmaktadır. Bu şartların neler olduğunu ve idari itiraz hakkında detaylı bilgiyi CSS Legal uzman danışmanlarından elde edebilirsiniz.

İngiltere vizesi reddi alan bireylerin vize reddi almış olmanın psikolojisi içerisinde vize reddine itiraz etmek isteyen ancak tekrar tekrar aynı yanlışa düşme eğilimi içinde olan bireylerin öncelikle neden vize reddi aldığının incelenmesi ve yol haritasının çıkarılması gereklidir. Vize reddi alıp yeniden aynı maddi manevi yükler altına girmek istemeyen bireyler İngiltere vize türleri ve İngiltere vizesi reddi itirazları konusunda uzman danışmanlardan profesyonel destek alınması bu zor ve karmaşık yol için büyük önem taşımaktadır.

İngiltere vizesi reddi alıp vize reddine itiraz yollarından biri olan idari itiraz başvurusu yapmak isteyen bireyler idari itiraz başvurusu yapabilmek için gerekli şartları sağlaması gereklidir. Bunlardan birincisi vize ret kararının vize memurunun bir hatasından kaynaklı olması ve bunun kanıtlanabiliyor olması gereklidir. Örneğin, puan bazlı sisteme tabii olan İngiltere vize türünün puanını doğru hesaplamamış olması, yanlış inceleme yapmış olması veya evrakların içinde yer alan ancak vize memurunun gözünden kaçmış olan bir husus nedeniyle ret verilmiş olabilir.

İngiltere vizesi reddi itirazı yapmak isteyen bireylerin başvurmuş olduğu vize türü puan bazlı sisteme tabii olan Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi, Tier-2 İngiltere Çalışma/İş Vizesi, Tier-4 İngiltere Öğrenci Vize türleri, Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi ve Ankara Antlaşması Vizesi olması gereklidir. Aksi takdirde idari itiraz yolu bireylere kapalı olacaktır. Bu vize türleri başvurularından vize reddi alan bireyler İngiltere içinden İngiltere vizesi reddi itirazı yapacaksa 14 gün, İngiltere dışından yapacak ise vize reddinin alınmasından itibaren 28 gün içinde idari itiraz hakkını kullanması gereklidir. İdari itiraz hakkını kullanma süresini geçiren bireyler akla uygun ve kabul edilebilir bir nedenle başvuru süresini geçirmiş ise bunu belgeleriyle sunarak başvuru yapabilir.

CSS & Co Legal Services İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları ve İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

İngiltere vizesi reddi neden alınır, İngiltere vizesi reddi itirazı nasıl yapılır, İngiltere vizesi türleri nelerdir, İngiltere vizesi başvuruları nasıl yapılır gibi sorularınız varsa CSS Legal İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak tüm sorularınıza yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vizesi ve vize reddi başvuru işlemlerine zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 795 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular