image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Vatandaşlık Sınavı Nedir?

İngiliz vatandaşlık sınavı, İngiltere vatandaşlık başvuru şartları arasında bulunan ve başarıyla tamamlanması gereken İngiltere’de yaşam (Life in the UK) olarak adlandırılan sınavdır.

İngiliz vatandaşlık sınavı, İngiltere’de yaşama dair başvuru sahiplerinin bilgi sahibi olduğunu gösteren içinde İngiltere’ye dair çeşitli sorular bulunan asıl adı Birleşik Krallık’ta Yaşam (Life in the UK) olarak geçen bir testtir. Life in the UK sınavı İngiltere’deki özel günleri ve anlamları, hangi günlerin tatil olduğu, İngiliz önemli şahsiyetlerin kimler ve hangi kitaplarının bulunduğu gibi oldukça çeşitli konularda sorular içermektedir. Bu sorulara yanıt verebilmek için İngiliz vatandaşlık sınavı kurslarına veya eğitimlerine katılma imkânı bulunmaktadır.

İngiliz vatandaşlık sınavı, İngiltere vatandaşlık başvuruları için gerekli olmasının sebebi başvuru sahibinin İngiltere’ye, İngiliz halkına ve İngiltere’de yaşama dair neler bildiğini sınamaktadır. Bu sınavın sonucunun bulunmadığı başvuruların reddedilme ihtimali bulunmaktadır.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda detaylı bilgi almak isteyen herkes göçmenlik hukuku konusunda CSS & Co Legal danışmanlarından destek alabilirler.

CSS & Co Legal Services İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları ve İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofislerinde İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri profesyonel danışmanlık veren bir şirkettir.

İngiliz vatadaşlık sınavı başvuruları, Life in the UK sınavında sorulabilecek sorular, İngiltere vatandaşlık başvurusu için gerekli olan belgeler hakkında daha detaylı bilgi almak istiyor veya İngiltere vatandaşlık başvurunuza hemen başlama niyeti taşıyorsanız CSS Legal İngiltere Vize ve Vatandaşlık İletişim Hattı aracılığıyla CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 794 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular