image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Vatandaşlığına Geçme Şartları Nedir?

İngiliz vatandaşlığına geçme şartlarını sağlamayan bireyler vatandaşlık başvurusu reddi ile karşılaşacaktır. İngiliz vatandaşlığına geçme şartları, İngiliz vatandaşı bir bireyle evli olmayan bireyler için farklılık göstermektedir. Bu şartlar hakkında detaylı bilgi için CSS Legal uzmanlarına danışabilirsiniz.

İngiltere vatandaşlığı almak için başvuru yapmak isteyen bireylerin belirli başvuru şartlarını ve prosedürlerini uygulaması gereklidir. Başvuru prosedürleri olarak İngiltere başvuru formunu doldurduktan sonra vatandaşlık başvuru ücretinin yatırılması gereklidir. Başvurusunu online olarak yapacak olan bireyler eş zamanlı olarak vize harcını yatırabilmektedir. Bu ücret her yıl İngiltere makamlarınca dolar kurundaki değişikliklere göre sterlin olarak belirlenmektedir. Bu ücretin güncel bilgilerini CSS Legal uzmanlarından öğrenebilirsiniz.

İngiliz vatandaşlığına geçme şartları, İngiltere’de yaşam hayalleri kuran bireyler için bir engel olarak görülmekte ve başvurunun zorluğu ve karmaşıklığı nedeniyle başvuru yapmak isteyen bireylerin kafasında soru işaretlerine sebep olmaktadır. Oysaki CSS Legal Services ile İngiltere vatandaşlık başvurusu yapmaya karar veren bireyler için CSS Legal uzman danışmanları tüm olumsuz sonuç yaratma ihtimali olan problemleri tespit edip ortadan kaldırarak vatandaşlık başvurusunda tekrar tekrar maddi ve manevi sıkıntılara düşülmesini büyük ölçüde engellemektedir.

İngiliz vatandaşlığına geçme şartları, başvurusu sahibinin İngiltere vatandaşıyla evli olup olmamasına göre değişmektedir. İngiliz vatandaşıyla evli olan bireyler için; İngiltere’de son 3 yıldır yaşıyor olmak, İngilizce dil yeterliliğini İngiltere İçişleri Bakanlığınca kabul edilen sınavlarla ispatlamış olmak (ILETS veya Trinity College London gibi), iyi karakterli olmak ve adli sicil kaydının temiz olması, başvuru tarihinde evli olmak ve son 36 aydır 270 günden fazla Birleşik Krallık sınırları dışına çıkmamış olmak olarak sıralanabilir. İngiliz vatandaşlığına geçme şartları, İngiltere vatandaşıyla evli olmayan/birlikte yaşayan bireyler için; İngiliz vatandaşı ile evli olmayan bireyler için şu şekilde sıralanabilir: 18 yaşından büyük olmak, adli sicil kaydının temiz olması, İngiltere’de yaşamını sürdürebilecek kadar İngilizce bilgisine sahip olmak ve bunu İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office) tarafından geçerliliği kabul edilen sınavlarla -en az B1 seviyesinde olmak kaydıyla- kanıtlamak, son 12 aydır 90 günden fazla Birleşik Krallık sınırları dışında bulunmamak vb. olarak örneklendirilebilir.

İngiliz vatandaşlığına geçme şartları İngiltere vatandaşlık başvurusunda bulunacak bireyler için oldukça önemli olmakla birlikte Birleşik Krallık makamlarını kandırmaya yönelik sahte, hileli, hatalı başvuru evrakları sebebiyle 3 ay ve üzerinde hapis cezası veya 5,000 Euro para cezası ya da her ikisi birden verilebilmektedir.

İngiliz vatandaşlığı şartlarını sağlayan bireyler İngiltere vatandaşı olmak için Kasım 2018 tarihinden itibaren başvuru sahipleri, vatandaşlık başvurularını İngiltere’de açılan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezinde (UKVCAS) yapabilecektir. Vatandaşlık şartlarından biri veya birkaçını sağlamayan bireyler vatandaşlık başvuru reddi alacak ve yeniden evraklarını toparlayıp veya şartların tümünü sağladıktan sonra aynı masrafları harcayarak başvuru yapabileceklerdir. Ancak bu başvuru sahiplerinin maddi sıkıntılar ve manevi zorluklar yaşamasına sebep olacaktır. Bu yüzden İngiltere vatandaşlığı başvurularında CSS Legal uzmanlarından destek alan bireyler için uzmanlarımız, başvurunun olumsuz sonuçlanma ihtimallerini tespit edip ortadan kaldırarak vatandaşlık alma ihtimalini artırmaktadır.

2006 yılından beri CSS & Co Legal Services İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları ve İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofislerinde İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla profesyonel danışmanlık vermeyi sürdüren bir şirkettir. Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda detaylı bilgi almak isteyen bireyler linke tıklayabilir veya göçmenlik hukuku konusunda uzman danışmanlardan destek alabilirler.

İngiliz vatandaşlığına geçme şartları, İngiltere vatandaşlık hakları ve İngiliz vatandaşlığı başvurusu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyen bireyler CSS Legal uzman danışmanlarıyla CSS Legal İngiltere Vize ve Vatandaşlık İletişim Hattı aracılığıyla irtibata geçerek vatandaşlık başvuru işlemlerini başlatabilir.

Bu sayfa 801 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular