image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Vatandaşlarına Vize Uygulayan Ülkeler Hangileridir?

2018 verilerine göre İngiltere vatandaşı olup İngiltere pasaportu sahibi olan bireyler, İngiliz vatandaşlarına vize uygulayan ülkeler dışında kalan 186 ülkeye vize almadan giriş yapabilme hakkına sahiptir. 

İngiliz vatandaşlarına vize uygulayan ülkeler haricinde İngiltere pasaportuna vize uygulaması bulunmayan ülkeler 186 tanedir. İngiltere pasaportunun dünyadaki en güçlü pasaportlardan biri olduğunu kanıtlayan bu bilgiler ışığında İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapmak isteyen birçok insan olduğu bilinmektedir. İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapmak için belirli prosedürleri uygulamak gereklidir. Bu prosedürler; başvuru formunun titizlikle doldurulması, başvuru ücretinin yatırılması ve İngiltere vatandaşlık başvurusu için gerekli belgeler listesini CSS Legal uzmanlarından temin ederek dikkatlice ve eksiksiz olarak toparlanması, başvuru dosyasına koyulmasıdır. İngiltere’de Kasım 2018 tarihinde açılan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezi’ne (UKVCAS) biyometrik bilgilerle birlikte başvuru dosyası teslim edilerek İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapılmış olacak, başvurunun sonuçlanması ortalama 6 ay içinde belli olmakla birlikte bu süre uzayabilmekte veya kısalabilmektedir. İngiltere vatandaşlık onayı, bireyler, İngiliz makamlarının yolladığı yemin töreni için davet mektubu ellerine ulaştığı gün de dahil olmak üzere, en geç 90 gün içerisinde yemin töreni düzenlemelidir. İngiltere’de bulunan bireyler İngiltere yerel yetkilileriyle iletişime geçerek yemin töreni için gün ayarlayabilir, İngiltere dışında olanlarsa bulundukları ülkedeki konsolosluk veya elçiliklerinde yemin seremonisini en geç 3 ay içinde olmak kaydıyla gerçekleştirebilir. İngiltere vatandaşlığı başvuru prosedürleri hakkında detaylı bilgi almak isteyen bireyler CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilirler.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda ve  İngiliz vatandaşlarına vize uygulayan ülkeler hakkında bilgi almak isteyenler göçmenlik hukuku ve İngiltere vatandaşlık kanunu konusunda uzman CSS Legal danışmanlarından destek alabilirler.

CSS & Co Legal Services Müşavirlik ve Danışmanlık Şirketi, İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle 2006 yılından beri hizmet vermektedir.

İngiliz vatandaşlarına vize uygulayan ülkeler hakkında detaylı bilgi almak ve İngiltere vatandaşlık başvurusu onaylanmış ve İngiltere pasaportu başvurusunda nasıl bulunabileceği hakkında araştırma yapan bireyler CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşıp bilgi alarak, Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru işlemlerine telefon aracılığıyla veya ofislerimizi ziyaret ederek hemen başlayabilirler.

Bu sayfa 793 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular