image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Pasaportuna Vize İstemeyen Ulkeler Hangileridir?

İngiliz pasaportuna vize istemeyen ulkeler 2018 verilerine göre 186 tane olmakla birlikte bu bilgi bizlere İngiliz pasaportunun dünya üzerinde ne kadar etkili ve güçlü olduğunu göstermektedir.

İngiliz pasaportuna vize istemeyen ulkelerin sayısı dünyada oldukça fazladır. Bunu sebebi İngiliz pasaportunun dünya çağında geçerliliğinin yaygın ve güçlü olmasıdır. Bu yüzden birçok birey İngiliz pasaportu alarak İngiltere’de bir yaşam kurmak ve dünyadaki birçok İngiliz pasaportuna vize istemeyen ulkelere vizesiz giderek gezip görmeyi hayal etmektedir. İngiltere pasaportu alabilmek için belirli şartları taşıyor olmanız gereklidir. Bunlara örnek olarak; İngiltere vatandaşlık belgesi (certificate of naturalisation), bireyin kişisel bilgilerini içeren belgeler ve bunların çevirileri yoksa İngilizceye çevrilmiş halleri, başvuru sahibine ait birkaç fotoğraf, başvuru sahibinin kimlik bilgileri vs. verilebilir.

İngiltere pasaportunu İngiliz hükümeti, bireyler İngiliz vatandaşı olunması İngiltere pasaportu almayı garantilememektedir. Çeşitli ağır suçlardan yargılanan veya suçu kesinleşmiş olan, İngiltere’ye giriş veya İngiltere’den çıkış yasağı almış bireyler, adli kontrol şartıyla salıverilmiş kişiler vb. İngiliz pasaportu alma ihtimali oldukça azdır. İngiliz pasaportu İngiltere hükümetine aittir ve gerektiği zaman iptal edebilir veya pasaport verdiği bireylerden geri alabilir. İngiltere yetişkin pasaportu 10 yıl geçerli olup başvuru süresi 3 ile 6 hafta arasında değişmektedir. Pasaport sahibi olmadan İngiltere vatandaşı olunduğu için İngiltere’ye girmeye çalışan bireyler tüm risklerin kendilerine ait olduğunu unutmamalıdır. Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda ve İngiliz pasaportuna vize istemeyen ulkeler üzerine detaylı bilgi arayan herkes CSS & Co Legal danışmanlarından destek alabilirler.

CSS & Co Legal Services İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofislerinde 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir şirkettir.

İngiltere vatandaşlığı ve pasaport başvurusu hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız CSS & Co Legal uzmanlarıyla CSS Legal İngiltere Vizesi ve İngiliz Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 4378 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular