image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Konsolosluğu İstanbul Şişli Şubesi Var Mıdır?

İngiliz Konsolosluğu İstanbul Şişli içerisinde şubesi bulunan bir İngiltere temsilciliği birimi değildir.

Türkiye Cumhuriyeti içerisinde bulunan İngiltere temsilciliği birimleri Antalya’da bulunan İngiltere Muavin Konsolosluğu, İzmir’de bulunan İngiltere Konsolosluğu, Ankara’da bulunan İngiltere Büyükelçiliği, Fethiye, Bodrum ve Marmaris’te bulunan İngiltere Fahri Konsoloslukları ve İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğudur. İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğu Türkiye’den yapılan vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisine sahip tek İngiltere temsilciliğidir.

İngiliz Konsolosluğu İstanbul Şişli içerisinde bulunmamaktadır. Fakat, vize başvurularının İngiltere Başkonsolosluğuna doğrudan müracaat edilmesi ile yapılamadıkları göz önüne alındığında böyle bir temsilciliği var olması durumunda dahi bu temsilcilik aracılığı ile başvuru yapılması mümkün olmayacaktır.

İngiltere vizesi başvurularının yapılabilmesi için gereken başvuru dosyalarının hazırlanabilmesi için uzmanlarımız tarafından sunulan belge listesinde yer alan belgelerin tedarik edilmesi, tercümesi gereken belgelerin tercümelerinin yapılması, vize harcının yatırılmasının ardından vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Uzmanlarımız ile iletişim halinde alınacak olan randevunun gün ve saatinden önce tamamlanacak başvuru dosyasının kişinin fotoğrafı ve parmak izleri (biyometrik bilgileri) ile birlikte İngiltere Vize Başvuru Merkezine bizzat başvuru sahiplerince teslimi ile başvuru süreci tamamlanmaktadır. Başvuru merkezine teslim edilen dosyalar değerlendirilmek üzere İstanbul Başkonsolosluğuna gönderilirler. Vize başvuru süreci hakkında daha detaylı bilgi edinmek için firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiliz Konsolosluğu İstanbul Şişli içerisinde şubesi bulunan bir İngiltere temsilciliği birimi olmamakla birlikte Profilo Alışveriş Merkezi, Cemal Sahir Cad., Kat 4, No.138/A, Mecidiyeköy, İstanbul adresinde İngiltere Vize Başvuru Merkezi bulunmaktadır ve İngiltere vizesi başvuru sürecinin sonunda tamamlanan başvuru dosyaları bu merkeze teslim edilebilmektedir.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bugüne İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. CSS Legal vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, İngiltere vizesi başvuruları, vize başvurularının gereksinimleri, vize başvuru prosedürleri, göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfa 1063 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular