image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Konsolosluğu Dil Sınavı Şartı Arar Mı?

İngiliz Konsolosluğu dil sınavı şartını gidiş amacına göre farklı türlere ayrılan İngiltere vizesi türlerinin bazılarında ararken bazılarında aramamaktadır.

İngilizce dil sınavlarından birine girilmesi ve istenen düzeyde İngilizce bilindiğinin başvuruda gösterilmesi gerekliliği başvurulan İngiltere vizesi türüne göre değişmektedir. İngiltere vizesi başvurularında veya diğer başvurularda (sürekli oturum izni, İngiltere vatandaşlığı vb.) eğer dil sınavlarına girilerek İngilizce dil şartının sağlanması isteniyorsa bu sınavlardan mutlaka belirtilen seviyede (A1, B1, B2, C1 vb.) puan alınması gerekmektedir.

İngiltere turist vizesi başvurularında İngilizce dil sınavından geçme şartı bulunmamaktadır. Ancak diğer vizesi türlerinden İngiltere öğrenci vizesi (Tier 4 İngiltere Öğrenci Vizesi), İngiltere evlilik/yerleşim vizesiİngiltere çalışma/iş vizesi başvurularında adayların belirli bir seviyede İngilizce bildiklerini gösterebilmeleri şartı genellikle aranmaktadır. Bu şartın sağlanabilmesi için girilmesi gereken dil sınavları bulunmaktadır. Başvuru sahipleri, gidiş amaçlarına ve taşıdıkları şartlara göre en uygun vize türü için sağlanması gereken bir dil şartı olması halinde hangi İngilizce dil sınavlarına girebilecekleri hakkında detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri web sitemizin İngiltere Vizesi ve Diğer Başvurular için Dil Sınavları bölümünü inceleyebilirler.

İngiltere’de Londra ile Türkiye’de Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1005 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular