image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Evlilikle İngiltere Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Evlilikle İngiltere vatandaşlığı almak isteyen bireylerin İngiltere Vatandaşlığına başvurabilmesi için belirli şartları sağlıyor olması gereklidir.

Evlilikle İngiltere vatandaşlığı almak isteyen her birey için belirli şartlar mevcuttur ve bu şartlar yerine getirildiği sürece vatandaşlık başvurusu olumlu sonuçlanma ihtimali artırılmaktadır.

Evlilikle İngiltere vatandaşlığı alabilmek için öncelikle başvuru tarihinde halen İngiliz vatandaşı bir kadın yahut erkekle evli bulunuyor olmak ve başvuru yapıldığı sırada sürekli oturum izni sahibi olmak gereklidir. Başvuru sahipleri; Birleşik Krallık’ta son 3 yıldır yaşıyor olmalı, İngiltere’de Yaşam (Life in the UK) sınavını başarıyla tamamlamalı ve adli sicil kaydı temiz olmalıdır. İngiltere’de yaşam üzerine bilgi sahibi olabilmek için linke tıklayabilir, CSS Legal uzman danışmanlarıyla irtibata geçerek vatandaşlık başvurusu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Evlilikle İngiltere vatandaşlığı alabilmek için yukarıda bahsedilen şartlara ek olarak İngiltere’de yaşayan bireyin başvuru tarihinden 3 yıl öncesine kadar Birleşik Krallık sınırları içinde yaşıyor olması, son 3 yıldır toplamda 270 günden fazla İngiltere dışına çıkmamış olması İngiliz vatandaşlik basvurusu değerlendirilme sürecinde oldukça önemlidir. Evlilikle İngiliz vatandaşlığı almak için İngiltere sınırları dışında belirli sürelerden fazla çıkmamış olmak vatandaşlık başvurusu onayı alınmasını sağlayabilecektir. Vatandaşlık için süreler ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi için CSS Legal uzmanlarına danışabilirsiniz.

Evlilikle İngiliz vatandasligi almak isteyen bireyler evliliklerinin gerçek olduğunu kanıtlamalı ve başvurudan önceki son 36 ay içinde göçmenlik kurallarını ihlal etmemiş olmalıdır. İngiltere vatandaşlığı evlilik yoluyla alınabilmekte olup İngiliz makamları vatandaşlık verme veya reddetme hakkına sahiptir. Vatandaşlık başvurusu bir hak olmadığı gibi başvurunun reddedilmesi sonucunda itiraz yolları kapatılmıştır.

CSS & Co Legal Services İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında Londra, Ankara, İstanbul ofislerinde 2006 yılından bu yana danışmanlık veren bir şirkettir.

İngiltere vatandaşlığı başvurularında ret aldıysanız veya vatandaşlık başvurusunu nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız detaylı bilgi almak ve başvuru işlemlerinize hemen başlayabilmek için CSS Legal danışmanlarıyla CSS Legal İngiltere Vize ve Vatandaşlık İletişim Hattı ile irtibata geçebilirsiniz.

Bu sayfa 840 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular