image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Evlilikle İngiltere Vatandaşlığı Alınabilir Mi?

Evlilikle İngiltere vatandaşlığı nasıl alınabilir öğrenmek için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Evlilikle İngiltere vatandaşlığı alınması mümkün olabilmektedir. Bunun gerçekleşebilmesi için başvuru sahibinin İngiltere Evlilik/Yerleşim Vizesi kapsamında bulunan Evli Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi, Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi veya Evli Olmayan Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi türlerinden bir tanesine sahip olması gerekmektedir.

İngiltere’de sürekli oturum izni veya İngiltere vatandaşlığı ile bulunan kişilerin eşleri Evli Çiftler Vizesine, evli olmadıkları partnerleri ise Evli Olmayan Çiftler Vizesine başvurabilmektedirler. Nişanlı olup 6 ay içerisinde evlenecek kişiler ise Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu yapabilirler. Vize başvurusu olumlu sonuçlandığı takdirde vize sahipleri İngiltere’de bulunan kişinin yanına yerleşebileceklerdir. Bu yerleşim kapsamlı vize türleri ve bu vizelerin başvuruları hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

İki vize türü de 33 aylık süre ile verilmektedir. Bu süre boyunca çiftin birlikte yaşamaya devam etmesi durumunda vizenin 30 aylığına uzatılması mümkündür. Vize uzatmaları ile birlikte toplamda 5 yıllık süre ile İngiltere’de ikamet edilmesi durumunda sürekli oturum izni başvurusunda bulunulması mümkün olmaktadır. Evlilikle İngiltere vatandaşlığı başvurusunda bulunacak kişilerin başvurudan önce en az 12 ay boyunca sürekli oturum izni sahibi olmuş olmaları şartı vardır, yani çiftin sürekli oturum izni aldıktan 1 yıl sonra İngiltere vatandaşlığı başvurusunda bulunmaları mümkün olmaktadır. Vatandaşlığı başvurularının gereksinimleri konusunda CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan başvuru sahiplerine hizmet veren bir danışmanlık şirketidir. 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak irtibata geçebilir, İngiltere’de sürekli oturum izni başvuruları, İngiltere vatandaşlığı başvuruları, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında her konuda detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 1003 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular