image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Vizesi Şartları Nelerdir?

Ankara Anlaşması Vizesi şartları diğer İngiltere çalışma vizesi başvuruları kadar kesin şartlar olmayıp işi kurmaya yetecek seviyede şartları sağlıyor olmak yeterli olmaktadır.

Ankara Antlaşması Vizesi İngiltere’de iş kurmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına pek çok avantaj ve hak sağlamakta olan, 1963’te imzalanmış Ankara Anlaşması hükümlerine dayanan bir vize türüdür. Bu vizenin de diğer vize türlerinde olduğu üzere başvurularında sağlanması gereken şartları bulunmaktadır. Ancak bu şartlar diğer İngiltere çalışma vizesi başvuruları kadar kesin şartlar olmayıp işi kurmaya yetecek seviyede şartları sağlıyor olmak yeterli olmaktadır. Ankara Anlaşması şartlarını sağlamak puan bazlı çalışma vizesi türlerine göre daha kolay görünse de başvurunun ikna edici olması diğer tüm kategorilerden çok daha fazla önem arz etmektedir. Yalnızca bu İngiltere vizesi ile İngiltere’de iş kuracak olan başvuru sahiplerinin işlerini kurabilecekleri ölçüde başvuru şartlarını sağlayabildiklerini başvuru dosyalarında ikna edici ve gerçekçi bir şekilde gösterebilmeleri gerekir.

Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu için sağlanması gereken şartlardan biri yapılacak olan işin serbest meslek niteliğinde bir iş olmasıdır. İşini serbest meslek sahibi olarak yapacak olan kişilerin ise bu işi kurabilecek ve sürdürebilecek seviyede bilgi ve tecrübeye sahip olduğunu gösterebilmesi adına mesleki yeterlilik şartını sağlaması gerekmektedir. Ankara Anlaşması Vizesi başvurularında bir diğer önemli şart ise başvuru sahibinin işini kurabilecek ve işinden kar elde edene dek İngiltere’deki masraflarını karşılayabileceği miktarda bir sermaye gösterebilmesidir. Birleşik Krallık’ta iş kurmak üzere başvuru yapılabilen bu İngiltere vizesi başvurusu için sağlanması gereken şartların içerisinde sanılanın aksine İngilizce dil şartı aranmamaktadır. Tüm bu şartları nasıl sağlayabileceğinize dair bilgi almak ve başvurunuzu danışmanlarımızla birlikte gerçekleştirebilmek için CSS Legal İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1006 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular