image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Vizesi Sermaye Şartı Nasıl Sağlanır?

Ankara Antlaşması Vizesi başvurularında sağlanması gereken sermayenin kurulacak olan işin gerektirdiği ve kar edene kadar temel masrafları karşılamaya yetecek düzeyde olması yeterli olmaktadır.

Ankara Anlaşması Vizesi başvurularında başvuru sahiplerinin sağlamaları gereken belirli bir sermaye şartı bulunmaz. Bu başvurularda sağlanması gereken sermayenin İngiltere’de işi kurabilecek ve kar elde edene dek yaşam masraflarını karşılamaya yetecek ölçüde olması yeterli olacaktır. Bu bağlamda İngiltere’de kurulması planlanan işin piyasa koşullarına göre gerektirdiği tutardan biraz daha fazla bir sermaye bu vizeye yapılan başvurularda yeterli olacaktır. Bu başvurularda gösterilecek olan sermeye miktarı kişinin kuracağı işe, yaşayacağı ve işini kuracağı şehir ve bölgeye göre farklı olacaktır. Başvurularda gelir, birikim, gayrimenkul/araç satışları sermaye olarak gösterilebilmektedir.

İngiltere’de iş kurmak üzere yapılacak olan Ankara Anlaşması Vizesi başvurularında gösterilecek olan sermayenin kaynağının belli olması gerekir. Kaynağı belli olmayan veya yasal olmayan paralar vize başvurusunda gösterilemez. Bunun yanında birinden borç alınan paralar ve çekilen krediler de sermaye şartını karşılamak üzere Ankara Antlaşması Vizesi başvurusunda gösterilemez.

Kurulacak olan işe göre sahip olunması gereken sermaye düzeyi sağlandıktan sonra Ankara Antlaşması Vizesi başvurularında sermayenin yalnızca başvuru sahibinin kullanımında olduğu sağlanması gereken bir diğer önemli şarttır. Paranın başvuru sahibinin mülkiyetinde olduğu ve kişinin banka hesabında nakit halde tutulduğu dosyaya konacak belgelerle gösterilebilmelidir. Bu paraya yalnızca başvuru sahibi erişebiliyor olmalıdır ve başka birinin hak sahibi olmadığı da ispat edilmelidir.

İş kurmak amacıyla başvuru yapılabilen bu vize başvurusunda sahip olunan paranın yeterli olup olmadığını öğrenmek ve başvurusunu uzman danışmanlık alarak gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services ile irtibata geçebilirler. Bu başvurular oldukça karmaşıktır ve konsolosluk vize memurları başvuruları değerlendirirken en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu bağlamda firmamız CSS Legal’den danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak genellikle olumlu sonuç alınmasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de eğer vize reddine itiraz gerekçe ve nedenleriniz itiraz gerekçelerinizi de inceleyecek olan vize memurunca haklı, ikna edici ve inandırıcı görülürse sonucun itiraz yoluyla olumluya çevrilebilmesi için faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 7890 defa görüntülendi

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi (İş Kurma Vizesi) Sıkça Sorulan Soruları