image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ziyaretçi Akademisyenler/Öğretmenler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

İngiltere İş Ziyareti Vizesi’ne ziyaretçi akademisyen ya da öğretmen olarak başvuru yapacak olan kişilerin başvurusu tüm ziyaret kategorilerinde olduğu üzere danışmanlarımız tarafından kişiye sağlanacak olan belge listesindeki belgelerinizi tamamlayıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi tamamlanıp, ilgili formlar İngilizce doldurulup, varsa ilgili harç ve ödemeler tamamlandıktan sonra, eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis vb. ihtiyacı varsa bunlar ile ilgili prosedürler tamamlandıktan sonra yine danışmanlarımızla irtibat halinde alınacak olan randevunuzun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyanızın fiziki olarak incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğu’na gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesinin ardından 3 hafta (15 iş günü) içinde sonuçlanır.

Ziyaretçi akademisyenler ve öğretmenler için İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu, danışmanınız tarafından size sağlanmış olan belge listesindeki belgelerinizi tamamlayıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi tamamlanıp, ilgili formlar İngilizce doldurulup, varsa ilgili harç ve ödemeler tamamlandıktan sonra, eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis vb. ihtiyacınız varsa bunlar ile ilgili prosedürler tamamlandıktan sonra yine danışmanlarınızla irtibat halinde alınmış olacak randevunuzun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyanızın fiziki olarak incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesi sonrasında genellikle 3 hafta (15 iş günü) içerisinde sonuçlanmaktadır. İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılan ziyaret kapsamlı vize başvuruları genellikle 3 hafta yani 15 iş günü içerisinde değerlendirilip, bir karara bağlanmaktadır. Yalnızca başvuruları değerlendiren konsolosluk birimi olan İngiltere Başkonsolosluğunun çok yoğun olduğu durumlarda bu süre aşılabilmektedir. Ancak bu da çok sık karşılaşılan bir durum değildir.

Ziyaret kapsamlı başvurusunun çok daha kısa sürede sonuçlanmasını isteyen başvuru sahipleri dış işleri bakanlığından nota alabileceği gibi İngiltere Vize Başvuru Merkezi’nin sunmakta olduğu öncelikli servislerden biri ile de başvuru yapabilir. Bu sayede 15 iş gününden kısa bir zamanda sonuç alabilecektir. Başvuru merkezinin ek bir ücret ödenerek yararlanılabilen servisleri Öncelikli Servis ve Ekstra Öncelikli Servis’tir. Öncelikli Servis ile nota 5 iş günü içerisinde, Ekstra Öncelikli Servis ise 24 saat içerisinde sonuç alınabilmesini sağlamaktadır. 24 saat içerisinde sonuç alınabilmesini sağlayan bu servis yalnızca İstanbul’dan alınabiliyorken Öncelikli Servis tüm başvuru merkezlerinden alınabilmektedir.

İngiltere vizesi türlerinden biri olan İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusunun karmaşık olduğu bu vizeye başvuru yapacak kişilerce bilinmelidir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için eksiksiz ve hatasız bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak adına oldukça önem taşır. Titizlikle hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapılmak isteniyorsa CSS Legal uzmanları ile iletişime geçilebilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1608 defa görüntülendi

Ziyaretçi Akademisyenler/Öğretmenler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları