image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ziyaretçi Akademisyenler/Öğretmenler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Ziyaretçi akademisyen ya da öğretmen olarak yapılacak olan İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu yalnızca İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru belgeleri toplanıp, tercümeleri yaptırılıp, vize ücreti ödenmesinin ardından başvuru formunun doldurulması ve uzmanlarımızca randevunun alınmasıyla bu randevuya katılarak başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler başvuru sahibince verilerek yapılabilmektedir.

İngiltere İş Ziyareti Vizesi’ne ziyaretçi akademisyen ya da öğretmen olarak başvuru yapacak olan başvuru sahipleri İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan tüm vize başvurularında olduğu üzere başvurularını danışmanları tarafından sağlanacak olan ve kişinin şahsi ve maddi durumu ile İngiltere’ye gidiş amacına uygun olarak başvurusu için hazırlanması gereken belgeler listesindeki belgelerin tamamlanıp, bunların tercüme edilmesi gerekenlerinin tercümelerinin yaptırılıp, ilgili bütün formların doğru şekilde doldurulup, gerekli olan bütün harçların ödenmesinden ve bütün bu işlemlerin tamamlanmasından sonra parmak izi ve fotoğrafın alınması yani biyometrik bilgilerin alınmasını sağlamak ve bunun yanı sıra daha önce zaten mümkün mertebe eksiksiz tamamlanmış olan başvuru dosyasının İngiliz Konsolosluğuna incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim etmek için en yakın başvuru merkezinden randevu almak ve bu randevu gün ve saatinde fiziki olarak hazır olan başvuru dosyasını başvuru merkezine teslim ettikten sonra yapabilmektedir. Başvuru sahipleri genellikle başvuruların İngiltere Konsolosluğuna yapılacağını düşünmektedir. Bu durum eskiden bu şekilde olmasına karşın günümüzde Birleşik Krallık’a gitmek üzere yapılacak olan tüm başvurular İngiltere Konsolosluğuna değil İngiltere vize başvuru dosyasının, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılabilmektedir.

Vize başvuru merkezleri Türkiye’de Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Bursa ve Gaziantep illerinde yer almaktadır. Bu merkezlerden başvuru sahibine en yakın olanından danışmanlarımızca randevu alınarak başvuru sahibinin bu randevuya katılması sağlanarak vize başvurusu gerçekleştirilebilir. Başvuru merkezleri aracılığıyla kabul edilen başvurular İngiliz Konsolosluğu’na gönderilerek burada bulunan vize memurları tarafından değerlendirilmektedir. Değerlendirmenin ardından başvuru dosyasının ikna edici, eksiksiz ve hatasız olup olmamasına göre olumlu ya da olumsuz bir karar verilerek başvuru sahibine bildirilmektedir.

İngiltere vizesi türlerinden biri olan İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusunun karmaşık olduğu bu vizeye başvuru yapacak olan akademisyen ve öğretmenlerce bilinmelidir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için eksiksiz ve hatasız bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak adına oldukça önem taşır. Titizlikle hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapılmak isteniyorsa CSS Legal uzmanları ile iletişime geçilebilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1821 defa görüntülendi

Ziyaretçi Akademisyenler/Öğretmenler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları