image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ziyaretçi Akademisyenler/Öğretmenler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi ile İngiltere’de Çalışma Hakkı Var Mıdır?

İngiltere’ye iş ziyareti yapmak üzere İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurusu yapacak olan akademisyenler ve öğretmenler bilmelidir ki; hiçbir İngiltere İş Ziyareti Vizesi türü kişiye çalışma hakkı vermemektedir.

İngiltere’de iş ziyaretçisi olarak 6 ay ve daha kısa süre ile bulunmak üzere İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurusu yapacak olan akademisyenler ve öğretmenlerin İngiltere’de çalışma hakkı bulunmamaktadır. Bu nedenle ziyaret kapsamlı herhangi bir vize ile Birleşik Krallık’ta bulunan her türlü çalışma ve kazanç elde etme eylemi yasadışı olacaktır.

Birleşik Krallık’ta çalışmak isteyen başvuru sahipleri ise gidiş amaçları ve kalış sürelerine uygun bir İngiltere Çalışma Vizesi türüne başvuru yapmalıdır. Bu bağlamda bir işverene bağlı olarak İngiltere çalışacak başvuru sahiplerinin Tier-2 İngiltere Çalışma Vizesi ya da Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi türlerinden birine başvuru yapması gerekir.

İngiltere’ye iş için gidecek olan öğretmenler ve akademisyenler hangi İngiltere vizesi türüne başvuru yapması gerektiği hakkında yardım almak istiyorlarsa firmamız CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir, başvurularını eksiksiz gerçekleştirebilmek için profesyonel destek alabilirler.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2045 defa görüntülendi

Ziyaretçi Akademisyenler/Öğretmenler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları