image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ziyaretçi Akademisyenler/Öğretmenler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi ile İngiltere’de Eğitim Görülebilir Mi?

İngiltere İş Ziyareti Vizesi’ne başvuru yapacak olan akademisyenler veya öğretmenler İngiltere’de eğitim görmek istiyorlarsa 30 güne kadar eğitim alabileceklerdir.

Akademisyenler veya öğretmenler İngiltere İş Ziyareti Vizesi ile İngiltere’de iş ziyaretçisi olarak bulunuyorken eğitim görmek istiyorlarsa 30 güne kadar eğitim alabileceklerdir. Bunun için başvuru sahiplerinin bazı şartları sağlıyor olması gerekir. Bu şartlardan biri, İngiltere’de bu İngiltere ziyaretçi/turist vizesi ile birlikte görülecek olan eğitimin esas amaç olmaması, ekstra bir aktivite olmasıdır. Bir diğer şart ise alınacak olan eğitimin yalnızca İngiltere’de bazı kurumlarca akredite edilmiş eğitim kurumlarından alınmasıdır. Bu kurumlar ve eğitimler hakkında detaylı bilgi almak üzere CSS Legal uzmanları ile iletişime geçmek başvuru sahiplerinin en güncel ve doğru bilgileri elde etmelerini sağlayacaktır.

İngiltere’ye esas gidiş amacı eğitim almak olan kişiler İngiltere öğrenci vizesi türlerinden birine başvuru yapmalıdır. Yani İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türlerinden birinin esas amacı hiçbir zaman eğitim görmek olamaz. Ayrıca bu eğitim 30 günden fazla da olmamalıdır. 30 günlük eğitim tek seferde alınabileceği gibi, birkaç farklı eğitim olarak da alınabilir. Burada önemli olan husus; eğitimin toplamda 30 günü geçmemesidir.

İngiltere vizesi başvurularının oldukça karmaşık vize başvurularından biri olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda hatasız başvuru yapabilmek ve dolayısıyla olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak oldukça önemlidir. Hatasız ve eksiksiz bir başvuru yapabilmek isteyen başvuru sahipleri firmamızdan danışmanlık alarak karmaşık vize başvuru sürecini kolaylaştırabilir ve olumlu sonuç alma ihtimalini arttırabilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz  başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1484 defa görüntülendi

Ziyaretçi Akademisyenler/Öğretmenler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları