image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ziyaretçi Akademisyenler/Öğretmenler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi ile Bağımlılar (eş ve çocuklar) İngiltere’ye Gelebilir Mi?

Ziyaretçi akademisyenler veya öğretmenler için İngiltere İş Ziyareti Vizesi ile başvuru sahibinin eş ve çocukları bağımlı olarak İngiltere vizesi başvurusu yapamamaktadır.

İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu yapacak olan ziyaretçi akademisyenler ve öğretmenlerin eş ve çocukları için bağımlı (dependant) olarak vize başvurusu yapılması mümkün değildir. Bu nedenle ayrı olarak eş ve çocuklara uygun ziyaretçi/turist vizesi türleriden birine başvuru yapılabilir. Eş veya partnerler İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurusu, 18 yaşının altındaki çocuklar ise İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapabilirler. Eş veya çocukların sahip olduğu şartlar ile gidiş nedenlerine göre burada bahsedilmiş bulunan vize türlerinin dışında başka vize türlerine başvuru yapılması da gerekebileceğinden dolayı başvuru sahiplerinin CSS Legal ile iletişime geçmeleri yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi başvuruları oldukça karmaşıktır ve titizlikle yapılması gerekir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için eksiksiz bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak adına oldukça önem taşır. Titizlikle hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapılmak isteniyorsa CSS Legal uzmanları ile iletişime geçilebilir. Danışmanlık almak genellikle olumlu sonuç alınmasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de sonucun eğer vize reddine itiraz gerekçe ve nedenleriniz itiraz gerekçelerinizi de inceleyecek olan vize memurunca haklı, ikna edici ve inandırıcı görülürse olumluya çevrilebilmesi adına yarar sağlayabilecektir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1408 defa görüntülendi

Ziyaretçi Akademisyenler/Öğretmenler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları