image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ziyaretçi Akademisyenler/Öğretmenler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Başvurusunda Hangi Belgeler Gerekir?

İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusunu ziyaretçi öğretmen ya da akademisyen olarak yapacak olan kişiler başvurularında vizenin şartlarını taşıdıklarını göstermek üzere birtakım belgeleri başvuru dosyalarında sunmalıdır.

Tüm İngiltere vizesi başvurularında başvuru dosyasına başvuru yapılan vizenin şartlarının sağlandığını gösteren belgelerin ve tercümelerinin konması gerekir. Bu belgeler, vize türlerinin taşıdığı şartlara göre değişkenlik gösterir. Başvuru dosyasında belgelerle birlikte bunların tercümelerinin de yer alması şarttır.

Ziyaretçi öğretmen ya da profesör olarak İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin başvuru dosyalarında mutlaka gidiş nedenlerini gösteren belgelerin bulunması gerekir. Buna ek olarak İngiltere İş Ziyareti Vizesi türlerinden biri olan bu vizeye başvuru yapacak olan kişiler İngiltere’de çalışma hakkına sahip olmayacakları için İngiltere’deki masraflarını nasıl karşılayabileceklerini gösteren belgeleri de firmamızla vize başvuru işlemlerinin başlamasının akabinde danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesinde belirtilen ve başvurunuzda olması gereken diğer belgelerin yanı sıra başvuru dosyalarına eklemelidir. Çünkü hiçbir iş ziyareti vizesi çalışma iznini içermemektedir ve bu nedenle de bu vize ile İngiltere’de gelir elde edilememektedir. Bu hususu gösterebilmek üzere başvuru sahibi maaş bordrosu, tapular, kira sözleşmeleri vb. belgeleri danışmanlarının verecekleri belge listesindeki diğer belgelere ek olarak başvuru dosyasına ekleyebilir.

Bu İngiltere vizesi türüne yapılan başvurularda daha pek çok durumun belgelerle ispatlanması şarttır. Bu bağlamda uçak bileti, kalacak yer vb. ayarlamaları gösteren belgeler gibi daha pek çok belgenin başvuru dosyasında sunulması gerekir. Vize başvurusunu firmamızla yapacak olan başvuru sahipleri için gerekli olan tüm belgelerin olduğu liste CSS Legal danışmanları tarafından sağlanır. Ayrıca firmamız tarafından belirlenmiş nitelik ve limitler içerisinde olması ve yine firmamızca belirlenen koşul ve şartlara uygun olması kaydı ile ekstra bir ücret alınmaksızın bu belgelerin tercümeleri de yaptırılır.

CSS & Co Legal Services, 2006 yılından bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1538 defa görüntülendi

Ziyaretçi Akademisyenler/Öğretmenler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları