image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ziyaretçi Akademisyenler/Öğretmenler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

Ziyaretçi akademisyenler veya öğretmenler için İngiltere İş Ziyareti Vizesi süresi bittiğinde İngiltere’de Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, insan hakları başvuruları gibi olabilecek istisnai durumlar haricinde uzatılamamakta, başka vizeye geçiş yapılamamakta ve ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir.

Ziyaret kapsamlı bir başvuru olan İngiltere İş Ziyareti Vizesi’ne ziyaretçi profesörler veya öğretmenler başvuru yapacaklarsa bilmelidirler ki; ilk verilen vize süresi İngiltere’de AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, insan hakları başvuruları vb. olabilecek istisnai başvurular haricinde uzatılamaz ve başka bir vize türüne geçiş yapılamaz. İngiltere İş Ziyareti Vizesi ile İngiltere’ye giden ziyaretçi akademisyenler veya öğretmenlere verilecek olan vize süresi 6 ay veya 2- 5- 10 yıllık olacaktır. Ancak unutulmamalıdır ki; ziyaret kapsamlı vizeler hangi süre ile alınırsa alınsın 1 yıl içinde en fazla 6 ay kalınabilmektedir.

1 yılda en fazla 6 ay İngiltere’de bulunma izni veren ziyaret kapsamlı vize türlerden biri ile İngiltere’de bulunuyorken vize süresinin bitmesi ile ülke terk edilmelidir. Çünkü ziyaret kapsamlı hiçbir vize yukarıda sayılmış olan istisani başvurulardan biri yapılarak İngiltere’de kalış süreseinin uzatılması haricinde İngiltere’den uzatılamamaktadır. Vizenin süresinin son bulması ile ülke dışına çıkılmadığı takdirde İngiltere’de yasadışı olarak kalınıyor konumuna düşüleceği için sürenin sona ermesi ile İngiltere’den çıkış yapılmalıdır.

İş ziyareti amacıyla yapılacak olan ziyaret kapsamlı vize başvuruları oldukça karmaşıktır. Buna ek olarak vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddine karar verebilmektedir. Bu nedenle başvuru sahiplerinin hatasız bir başvuru yapabilmek için danışmanlık alarak başvurularını gerçekleştirmeleri yararlı olacaktır. Danışmanlık almak üzere başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services danışmanları ile irtibata geçebilirler.

CSS Legal, 2006’dan beri İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1476 defa görüntülendi

Ziyaretçi Akademisyenler/Öğretmenler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları