image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ziyaretçi Akademisyenler/Öğretmenler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Başvurularında Mülakat Var Mıdır?

Akademisyenler veya öğretmenler, İngiltere İş Ziyareti Vizesi ile İngiltere’de kısa süreli iş ziyaretçisi olarak bulunacaksa bu kişiler için mülakat şartı bulunmamaktadır.

İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu yapacak olan akademisyenler ve öğretmenlerin İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre sağlamaları gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Ancak bu şartlar içerisinde mülakat şartı bulunmamaktadır. Yani başvuru yapan herkesin mülakata çağırılması gibi bir durum söz konusu değildir. Yalnızca çok az rastlandığı üzere başvuru dosyasında şüpheli bir durum, tam anlaşılmayan bir husus bulunması gibi hallerde İngiltere Konsolosluğu başvuru sahibinden mülakat talep edecektir.

İngiltere Konsolosluğunun mülakat talebi yalnızca ilk kez Birleşik Krallık’a gidecek olan kişilere değil, birçok kez Birleşik Krallık’a gidip gelmiş kişiler için de olabilecektir. Bu nedenle başvuru sahibi daha önce İngiltere’ye gitmek üzere vize almış olmasına karşın mülakata çağrılırsa başvurunun vize reddi ile sonuçlanacağını düşünmemelidir.

CSS Legal uzmanları ile başvurusunu yapan başvuru sahipleri mülakata çağırılmaları durumunda, uzmanlarımızca mülakatta ne tür sorular ile karşılaşılabileceğine dair bilgilendirmeler yapılarak profesyonel destek sağlanacaktır.

İngiltere vizesi başvurularının oldukça karmaşık yapıdaki başvurulardan biri olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Bunun yanında başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için eksiksiz bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak adına oldukça önem taşır. Titizlikle hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapılmak isteniyorsa CSS Legal uzmanları ile iletişime geçilebilir. Danışmanlık almak genellikle olumlu sonuç alınmasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de sonucun eğer vize reddine itiraz nedenleriniz itiraz gerekçelerinizi de inceleyecek olan vize memurunca haklı, ikna edici ve inandırıcı görülürse olumluya çevrilebilmesi adına yarar sağlar.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1609 defa görüntülendi

Ziyaretçi Akademisyenler/Öğretmenler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları