image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ziyaretçi Akademisyenler/Öğretmenler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi ile İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir Mi?

Ziyaretçi Akademisyenler/Öğretmenler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu yapacak olan kişiler bilmelidir ki; İngiltere’de sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek için masrafların mutlaka karşılanması gerekir.

İngiltere’ye Ziyaretçi Akademisyenler/Öğretmenler için İngiltere İş Ziyareti Vizesi ile gidecek olan başvuru sahipleri masrafları kendileri karşıladıkları takdirde İngiltere’de sağlık hizmetlerinden yararlanabilirler. Bu nedenle herhangi bir sağlık probleminde sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek için başvuru sahiplerinin sağlık ve seyahat sigortası yaptırması yararlı olacaktır. Çünkü sigortası olmayan Avrupa Birliği vatandaşları dışındaki kişilerden %50 ek ücret talep edilmektedir.

Avrupa Birliği vatandaşı olmayan kişilerin ücretsiz olarak yararlanabilecekleri bazı durumlar da bulunmaktadır. Bu durumlar şunlardır;

  • Acil durumlar, kazalar vb. hallerde alınacak tedaviler
  • Aile planlama hizmetleri için alınan tedaviler (kürtaj veya kısırlık tedavisi hariç)
  • Bulaşıcı hastalıkların tedavisi (cinsel yolla bulaşan hastalıkların tedavisi dâhil)
  • İşkence, aile içi şiddet, cinsel saldırı vb. durumlarda alınması gereken her tür tedavi

Avrupa Birliği vatandaşı olmayan kişilerin yukarıda maddelenmiş olan bu durumlarda ücretsiz olarak sağlık hizmetlerinden yararlanabilme hakkı Avrupa Konseyi’ne üye devletlerin kabul etmiş olduğu Avrupa Sosyal Şartı’nın sağladığı haklardan biridir. Avrupa Sosyal Şartı’nı imzalayan devletler sağlık hakkının korunması için gerekli önlemleri almalı ve bu tip durumlarda ücretsiz olarak sağlık hizmeti sunmalıdır.

Başvurusunu CSS Legal ile gerçekleştiren başvuru sahipleri seyahat ve sağlık sigortası ile İngiltere’de sağlık hizmetlerinden nasıl yararlanabilecekleri hakkında da detaylı bilgi alabilirler. Bu sayede Ziyaretçi Akademisyenler/Öğretmenler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvuru sahipleri İngiltere’de ortaya çıkabilecek herhangi bir sağlık problemi ile karşı karşıya kalırlarsa neler yapabilecekleri konusunda detaylı bilgi sahibi olabilecektir. Bunun yanında ileride yapılabilecek muhtemel diğer vize başvurularının yanı sıra İngiltere yerleşim/evlilik vizesi, süresiz oturum izni ve benzeri başvuruların da bu durumlardan olumsuz etkilenmesinin önüne geçilebilecektir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1385 defa görüntülendi

Ziyaretçi Akademisyenler/Öğretmenler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları