image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ziyaretçi Akademisyenler/Öğretmenler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu yaptıktan sonra olumsuz sonuç alan akademisyenler ve öğretmenlerin almış oldukları vize reddine karşı itiraz hakkı İngiltere vizesi reddine karşı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları hariç olmak üzere bulunmamaktadır.

Akademisyenler ve öğretmenler İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu yaptıktan sonra olumsuz sonuç alırlarsa, bu sonuca karşı itiraz etme hakları vize reddine karşı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları hariç olmak üzere bulunmamaktadır. Bu durum tüm ziyaret kapsamlı vizelerde bu şekildedir. Yani hiçbir İngiltere ziyaretçi/turist vizesi başvurusunda verilen vize reddi kararı için itiraz hakkı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları haricinde öngörülmemiştir. 

Vize başvuru dosyanız danışmanınız tarafından size sağlanacak olan ve sizin şahsi ve maddi durumunuz ile İngiltere’ye gidiş amacınıza uygun olarak başvurunuz için hazırlanması gereken belge listesindeki belgelerinizin tamamlanıp, bunların tercüme edilmesi gerekenlerinin tercümelerinin yaptırılıp, ilgili bütün formların doğru şekilde doldurulup, gerekli olan vize başvurusuyla ilgili olabilecek bütün harçların ödenmesiyle gerçekleştirilebilir. Bütün bu işlemlerin tamamlanmasından sonra biyometrik bilgilerinizin alınmasını sağlamak ve bunun yanı sıra başvuru dosyanızın İngiliz Konsolosluğunun vize bölümüne incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim etmek için ilgili ve size en yakın başvuru merkezinden randevu almak ve bu randevu gün ve saatinde hazır olan başvuru dosyasını başvuru merkezine teslim etmek gerekmektedir.

Başvuru, İngiltere Konsolosluğu’nda değerlendirildikten sonra sonucun olumsuz olması durumunda başvuru sahibine bir ret mektubu gönderilmektedir. Ret mektubunda kişinin itiraz hakkı varsa bu hakkın kapsamı ve hangi süreler içerisinde kullanılması gerektiğine dair de bilgi yer alır. Başvuru sahibinin bir itiraz hakkı varsa bunun kapsamı; yani idari itiraz mı yoksa itiraz davası mı olduğu başvuru sahibine bildirilecektir. Bu haklardan birine sahip olduğu belirtilen başvuru sahipleri ret mektubunda yazan süreler dolmadan CSS  & Co Legal Services ile irtibata geçerek bu haklarını nasıl kullanacakları ve bu başvuruları nasıl yapacakları hakkında detaylı bilgi alabilirler, başvurularını firmamız uzmanları ile gerçekleştirebilirler.

İngiltere vizesi türlerinden biri olan İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusunun karmaşık olduğu bu vizeye iş ziyaretçisi olmak üzere başvuru yapacak olan öğretmenler ile akademisyenlerce bilinmelidir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için eksiksiz ve hatasız bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak adına oldukça önem taşır. Titizlikle hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapılmak isteniyorsa CSS Legal uzmanları ile iletişime geçilebilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1485 defa görüntülendi

Ziyaretçi Akademisyenler/Öğretmenler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları