image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ziyaretçi Akademisyenler/Öğretmenler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Başvuru/Vize Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere İş Ziyareti Vizesi’ne başvuru yapacak olan akademisyenler ve öğretmenlerin başvuru yapabilmeleri için danışmanlarımız tarafından sağlanmış olan belge listesindeki belgeleri tamamlayıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi tamamlanıp, ilgili formlar İngilizce doldurulup, varsa başvuru/vize ücreti ödendikten sonra danışmanlarımızla irtibat halinde alınmış olacak randevunun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyasının incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesi işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekir.

Profesörler ve öğretmenlerin İngiltere İş Ziyareti Vizesi’ne başvuru yapabilmeleri için danışmanlarımız tarafından sağlanmış olan belge listesindeki belgelerin tamamlayıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi tamamlanıp, ilgili formlar İngilizce doldurulup, varsa başvuru/vize ücreti ödendikten sonra danışmanlarımızla irtibat halinde alınmış olacak randevunun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyasının incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesi işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekir. Başvuru için yatırılan bu ücret vize reddi alındığında dahi iade edilmemektedir. Bu nedenle de başvuru sahiplerinin başvurularında hata, eksiklik vb. oluşması riskini azaltmak ve prosedürlere en uygun şekilde bir başvuru gerçekleştierebilmek için CSS Legal danışmanları ile iletişime geçmeleri yararlı olacaktır.

İngiltere’ye iş ziyareti yapmak üzere gidecek olan akademisyenler ve öğretmenlerin başvuru öncesi yatırmaları gereken başvuru/vize ücreti, diğer vizelere yapılan başvurular gibi İngiltere tarafından Sterlin olarak belirlenmiş olmasına rağmen başvuru merkezince Dolar olarak tahsil edilen ve Türkiye’de yapılan başvurularda Türk Lirasına çevrilerek ödenen bir ücrettir. Dolayısıyla da yatırılması gereken vize ücretinde sürekli olarak kura bağlı değişmeler yaşanmaktadır. Bu nedenle de en güncel başvuru ücretlerini öğrenmek üzere CSS & Co Legal Services danışmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere vizesi başvurularının olumlu sonuç almanın en zor vize başvurularından biri olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda hatasız başvuru yapabilmek ve dolayısıyla olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak oldukça önemlidir. Hatasız ve eksiksiz bir başvuru yapabilmek isteyen başvuru sahipleri firmamızdan danışmanlık alarak karmaşık vize başvuru sürecini kolaylaştırabilir ve olumlu sonuç alma ihtimalini arttırabilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1553 defa görüntülendi

Ziyaretçi Akademisyenler/Öğretmenler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları