image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ziyaretçi Akademisyenler/Öğretmenler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Süresi Ne Kadardır?

Ziyaretçi akademisyenler ve öğretmenler için İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu olumlu sonuçlanan kişilere 6 ay, 2-5-10 yıl sürelerinden biri verilecektir.

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi kategorilerinden birisine yapılan başvurularda sonucun olumlu olması durumunda başvuru sahibine 6 ay, 2-5-10 yıl sürelerinden biri ile vize verilecektir. Ziyaretçi akademisyen ya da öğretmen olarak İngiltere İş Ziyareti Vizesi’ne yapılan başvurular da ziyaret kapsamlı olduğu için bu sürelerden biri ile verilecektir. Burada dikkat edilmesi gereken bir husus bulunmaktadır; ziyaret kapsamlı vize başvurusunun sonucunda hangi süre ile vize alınırsa alınsın İngiltere’de 1 yıl içerisinde 6 aydan fazla kalınamaz. Çünkü ziyaret kapsamlı vizeler İngiltere’ye yapılacak olan 6 ay ve daha kısa süreli ziyaretler için verilmektedir.

İngiltere’de 1 yıl içinde en fazla 6 ay kalınabilmesine izin veren ziyaret kapsamlı vizeler ile 6 aylık süre ister tek seferde ister birden fazla giriş çıkış yapılarak kullanılabilecektir. Önemli olan bu sürenin 1 yıl içerisinde 6 ayı geçmemesidir. Dolayısıyla Birleşik Krallık’ta İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerinden biri ile bulunan kişiler 1 yılda 6 ayı geçmemeli ve yasa dışı olarak kalıyor konumuna düşmemelidir.

İngiltere vizesi başvurlarının oldukça karmaşık vize başvurularından olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Ayrıca bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için doğru vize türüne başvuru yapmak çok önem taşır. Bu nedenle vize danışmanlığı almak doğru vize türüne başvuru yapılmasını ve dolayısıyla olumlu sonuç alınmasını sağlayacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1565 defa görüntülendi

Ziyaretçi Akademisyenler/Öğretmenler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları