image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Klinik Gözlemci Doktor ve Diş Hekimleri İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi (Clinical Attachment) Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

Ziyaret kapsamlı tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere doktor ve diş hekimlerinin İngiltere’de klinik gözlemci olarak bulunmak amacıyla başvuru yapacakları İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvuruları da dosyanın tamamlanması ve teslimi sonrasında 15 iş günü içinde sonuçlandırılmaktadır.

İngiltere vizesi başvurularını değerlendiren İngiltere Konsolosluğu gidiş amaçlarına göre çeşitli kategorilere ayrılan vize türlerine yapılan başvuruları belirli süreler içerisinde değerlendirmektedir. Bazı başvuruların sonuçlanması daha uzun sürebilirken bazıları ise çok daha kısa sürede açıklanmaktadır. Örneğin; İngiltere yerleşim vizesi başvuruları 3 ay içerisinde sonuçlanmaktadır. Çünkü çoğu yerleşim kapsamlı başvuru olumlu sonuçlandığında başvuru sahibine sürekli oturum izni gibi pek çok geniş kapsamlı hak tanımaktadır. Buna karşın ziyaret kapsamlı başvurular ise dosyanın tamamlanması ve teslimi sonrasında 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Ziyaret kapsamlı bir vize türü olan doktor ve diş hekimlerinin klinik gözlem yapmak üzere başvuru yaptığı Clinical Attachment adı verilen İngiltere İş Ziyareti Vizesi İngiltere vize başvuru dosyasının, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edmesinin ardından 15 iş günü yani 3 hafta içinde değerlendirilerek bir sonuca bağlanmaktadır. Konsolosluğun çok yoğun olduğu hallerde nadiren de olsa başvurunun açıklanması daha uzun sürebilmektedir.

3 haftadan daha kısa zamanda sonuç alması gereken kişiler ise bazı acil/hızlandırılmış başvuru hizmetlerinden faydalanabilir. 5 gün içerisinde sonuç alınmasını sağlayan Öncelikli Servis ya da 24 saat içerisinde sonuç alınmasını sağlayan Ekstra Öncelikli Servisten ek bir ücret ödenerek yararlanılabilir. Öncelikli Servis tüm başvuru merkezlerinden alınabilmesine karşın Ekstra Öncelikli Servis yalnızca İstanbul’dan alınabilmektedir. Ayrıca bu servislerin dışında Dış İşleri Bakanlığı’ndan nota alınarak da Öncelikli Servis gibi 5 gün içerisinde sonuç alınabilmektedir.

İngiltere vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurular olduğu için titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize başvurularının sonucunda vize alınması diğer ülkelerin vize başvurularından daha zordur. Ayrıca başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu nedenle başvuru sahiplerinin başvurularını CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek yapmaları yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi ve İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1407 defa görüntülendi

Klinik Gözlemci Doktor ve Diş Hekimleri İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi (Clinical Attachment) Sıkça Sorulan Soruları