image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Klinik Gözlemci Doktor ve Diş Hekimleri İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi (Clinical Attachment) ile İngiltere’de Eğitim Görülebilir Mi?

Klinik gözlemci doktor ve diş hekimleri için İngiltere İş Ziyareti Vizesi (Clinical Attachment) alınıp İngiltere’ye gidildiğinde birtakım şartlar sağlanıyorsa 30 güne kadar çeşitli eğitimleri alabilmek mümkündür.

Clinical Attachment adı altında klinik gözlem yapmak üzere doktor veya diş hekimi olarak İngiltere İş Ziyareti Vizesi alınıp İngiltere’ye gidildiğinde birtakım şartlar sağlanıyorsa başvuru sahipleri 30 güne kadar çeşitli eğitimlere katılabilir. Başvuru sahiplerinin sağlaması gereken şartlardan biri, İngiltere’de alacağı eğitimin esas gidiş amacı olmaması gerektiğidir. Çünkü esas amaç eğitim görmekse İngiltere öğrenci vizesi türlerinden birine başvuru yapılması gerekir. Bu nedenle ziyaret kapsamlı başvurularda eğitim görmek ise yalnızca ekstra bir amaç olduğu müddetçe alınabilmektedir.

Ziyaret kapsamlı herhangi bir eğitime katılmanın diğer bir şartı, alınacak olan eğitimin İngiltere’de bazı kurumlar tarafından akredite edilmiş eğitim kurumları olması gerektiğidir. Eğitim kurumlarının akredite edilmiş olup olmadığı ve ziyaret kapsamlı vizelerde hangi eğitimlerin alınabileceği konusunda bilgi almak üzere danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurular olduğu için titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize başvurularının sonucunda vize alınması diğer ülkelerin vize başvurularından daha zordur. Ayrıca başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu nedenle başvuru sahiplerinin başvurularını CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek yapmaları yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi ve İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2674 defa görüntülendi

Klinik Gözlemci Doktor ve Diş Hekimleri İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi (Clinical Attachment) Sıkça Sorulan Soruları