image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Klinik Gözlemci Doktor ve Diş Hekimleri İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi (Clinical Attachment) Başvuru Prosedürü Nasıldır?

Clinical Attachment olarak adlandırılan klinik gözlemci doktor ve diş hekimleri için İngiltere İş Ziyareti Vizesi’ne başvuru yapacak olan doktor ve diş hekimleri olumlu sonuç alabilmek için prosedürlere uygun başvuru yapmalıdır.

İngiltere vizesi başvurusu yapmak ve olumlu sonuç alabilmek için İngiltere vize ve göçmenlik kurallarına göre başvuru sahiplerinin uyması gereken prosedürler bulunmaktadır. Dolayısıyla İngiltere İş Ziyareti Vizesine klinik gözlem yapmak üzere başvuru yapacak olan doktor ve diş hekimlerinin de başvuruları esnasında uymaları gereken birtakım prosedürler vardır.

Herhangi bir amaçla İngiltere vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin öncelikle en az 6 ay geçerli bir pasaport temin etmeleri gerekir. Elbette daha uzun süre ile Birleşik Krallık’ta kalınması planlanıyorsa kalınacak süreye uygun geçerlilik süresine sahip bir pasaport alınmalıdır. Pasaport çıkarmak üzere yapılacak olan başvurular İlçe Nüfus Müdürlüklerine yapılmaktadır.

İngiltere seyahatine uygun bir pasaport temin eden kişiler gidiş amacına en uygun vize türüne başvuru yapabileceklerdir. Ancak başvuru yapılacak vize türünün doğru tespiti başvurularda çok önem arz eder. Çünkü yanlış başvuru yapmak, yanlış başvuru formu doldurmak gibi nedenlerle vize reddi alan pek çok vize başvurusu bulunmaktadır. Bu nedenle doğru başvuru yapabilmek adına CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi almak ve uzmanlarımızla birlikte başvuru yapmak başvuru sahiplerinin yararına olacaktır.

Vize türü doğru belirlendikten sonra vize başvuru dosyanız danışmanınız tarafından size sağlanacak olan ve sizin durumunuz ile İngiltere’ye gidiş amacınıza uygun olarak başvurunuz için hazırlanması gereken evrak listesindeki belgelerinizin tamamlanıp, bunların tercüme edilmesi gerekenlerinin tercümelerinin yaptırılıp, ilgili bütün formların doğru şekilde doldurulup, gerekli olan bütün vize harçlarının ödenmesinden ve bütün bu işlemlerin tamamlanmasından sonra parmak izi ve fotoğrafınızın alınmasını sağlamak ve bunun yanı sıra daha önce tamamlanmış olan başvuru dosyanızın İngiliz Konsolosluğu’nda incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim etmek için en yakın başvuru merkezinden randevu almak ve bu randevuya gün ve saatinde fiziki olarak hazır olan başvuru dosyasını başvuru merkezine teslim edimelidir. Bu işlemlerin ardından İngiltere Vize Başvuru Merkezinden uzmanlarımızca vize randevusu alınarak başvuru sahibini randevu gününde ve saatinde gitmesi sağlanarak başvuru süreci tamamlanacaktır. Vize randevusu esnasında başvuru dosyasına ek olarak fotoğraf ve parmak izlerinden oluşan biyometrik bilgilerin de verilmesi gerekmektedir. CSS & Co Legal Services ile irtibata geçildiği takdirde uzmanlarımız başvuru sahibinin yerine pek çok işlemi gerçekleştirecek ve vize alma ihtimalinizin daha yüksek olmasını sağlamak üzere profesyonel destek sağlayacaktır.

İngiltere vizesi türlerinden biri olan İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusunun karmaşık olduğu bu vizeye klinik gözlemci olmak üzere başvuru yapacak olan doktor ve diş hekimlerince bilinmelidir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için eksiksiz ve hatasız bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak adına oldukça önem taşır. Titizlikle hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapılmak isteniyorsa CSS Legal uzmanları ile iletişime geçilebilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1816 defa görüntülendi

Klinik Gözlemci Doktor ve Diş Hekimleri İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi (Clinical Attachment) Sıkça Sorulan Soruları