image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Klinik Gözlemci Doktor ve Diş Hekimleri İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi (Clinical Attachment) ile İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir Mi?

Klinik Gözlemci Doktor ve Diş Hekimleri için İngiltere İş Ziyareti Vizesi (Clinical Attachment) ile İngiltere’de gözlemci olarak bulunacak olan doktorlar herhangi bir sağlık problemi yaşamaları halinde tedavi masraflarını kendileri karşılayarak sağlık hizmetlerinden yararlanabilirler.

Klinik gözlemci doktor ve diş hekimleri, Clinical Attachment olarak adlandırılmış olan İngiltere İş Ziyareti Vizesi ile İngiltere’ye gözlem yapmak amacıyla kısa süreli olarak gideceklerse kişisel sağlık sigortası yaptırmaları oldukça faydalı olacaktır. İngiltere’de yaşanabilecek olan herhangi bir sağlık problemi ile karşılaşılması halinde sigortası olmayan kişiler tedavi masraflarının normal fiyatından %50 daha fazlasını ödemek mecburiyetinde kalacaktır. Bu nedenle kişisel sağlık ve seyahat sigortası yaptırılması yararlı olur.

İngiltere’de sağlık hizmetlerinden yararlanmak mecburiyetinde kalan Avrupa Birliği vatandaşı olmayan başvuru sahiplerinin ücretsiz olarak sağlık hizmeti alabileceği bazı istisnai durumlar da bulunur.

İngiltere’de ziyaretçi olarak bulunan ve Avrupa Birliği vatandaşlığı olmayan kişilerin ücretsiz sağlık hizmeti alabilecekleri durumlar; acil durumlar, kazalar vb. hallerde alınacak tedaviler, bulaşıcı hastalıkların tedavisi, işkence, aile içi şiddet, cinsel saldırı vb. durumlarda alınması gereken her tür tedavi, aile planlaması ile ilgili tedavilerdir. Bu durumlarda alınması gereken tedavilerin Avrupa Birliği vatandaşı olmayan kişilere de ücretsiz sağlanması hakkı Avrupa Sosyal Şartı ile sağlanmıştır. Avrupa Konseyi’ne üye olan ülkelerin imzalamış oldukları Avrupa Sosyal Şartı ile bu şarta taraf olan ülkeler sağlıkla ilgili gerekli önlemleri almak, sağlığın bozulmasına yol açan nedenleri mümkün olduğunca ortadan kaldırmak, sağlıklı olmayı teşvik etmek, sağlıkla ilgili kişisel sorumluluk duygusunu geliştirmek üzere eğitim ve danışmanlık hizmetleri sağlamak, kazalar salgın vb. durumları olabildiğince önlemek faaliyetlerini gerçekleştirmeleri gerekir.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1547 defa görüntülendi

Klinik Gözlemci Doktor ve Diş Hekimleri İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi (Clinical Attachment) Sıkça Sorulan Soruları