image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Klinik Gözlemci Doktor ve Diş Hekimleri İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi (Clinical Attachment) Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

İngiltere İş Ziyareti Vizesi’ne klinik gözlemci doktor veya diş hekimi olarak başvuru yapacak olan başvuru sahipleri ilk etapta verilen 3 aylık vizeleri bittikten sonra İngiltere’den uzatma başvurusu yaparak kalış sürelerini uzatabileceklerdir.

İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türlerine yapılan başvurular genelde İngiltere içerisinden uzatma başvurusu yapılarak uzatılamamaktadır. Ancak İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türlerinden biri olan İngiltere İş Ziyareti Vizesi’ne klinik gözlemci doktor veya diş hekimi olarak başvuru yapılacaksa ilk etapta verilen 3 aylık vize süresi uzatılabilmektedir. İlk etapta alınan İngiltere İş Ziyareti Vizesi süresi bitmeden İngiltere içinden yapılan uzatma başvurusu olumlu sonuçlanan başvuru sahiplerine bir 3 aylık vize daha verilir. 3 ay daha uzatma alan kişi İngiltere’de toplamda 6 ay kalabilme hakkını elde edecektir. Ya da başvuru sahibinin toplamda klinik gözlem süresi ne kadarsa o kadar süreyi kapsayan bir uzatma süresi de verilebilmektedir. Örneğin; başvuru sahibi 4 ay klinik gözlemci olarak İngiltere’de bulunacaksa, 3 ay İngiltere’de ilk aldığı vize ile bulunduktan sonra yapacağı vize uzatma başvurusu ile 1 ay daha kalma talebinde bulunabilecektir. Uzatma başvurusu olumlu sonuçlandığı takdirde de başvuru sahibi 1 ay daha İngiltere’de kalarak toplamda 4 ay klinik gözlem (Clinical Attachment) yapabilecektir.

İngiltere vizesi başvurularının oldukça karmaşık yapıdaki vize başvurularından birisi olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için doğru vize türüne başvuru yapmak çok önem taşır. Bu bağlamda vize danışmanlığı almak doğru vize türüne başvuru yapılmasını ve dolayısıyla olumlu sonuç alınmasını sağlayacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1421 defa görüntülendi

Klinik Gözlemci Doktor ve Diş Hekimleri İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi (Clinical Attachment) Sıkça Sorulan Soruları