image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Klinik Gözlemci Doktor ve Diş Hekimleri İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi (Clinical Attachment) Başvurusu Nereye Yapılır?

Klinik gözlemci doktor ve diş hekimleri için İngiltere İş Ziyareti Vizesi (Clinical Attachment) başvurusu İngiltere’ye gitmek üzere yapılan tüm vize başvurularında olduğu üzere danışmanlarımızın sağlayacağı evrak listesine göre başvuru belgeleri hazırlanıp, tercümesi yapılması gerekenlerin yapılıp, vize/başvuru ücretinin ödenip, başvuru formlarının doldurulması işlemlerinin ardından İngiltere Vize Başvuru Merkezi’nden uzmanlarımızın alacağı randevuya katılıp başvuru dosyası ve biyometrik bilgilerin verilmesiyle yapılabilmektedir.

Danışmanınız tarafından size sağlanmış olan belge listesindeki belgelerinizi tamamlayıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi tamamlanıp, ilgili formlar İngilizce doldurulup, varsa ilgili harç ve ödemeler tamamlandıktan sonra, eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis vb. ihtiyacınız varsa bunlar ile ilgili prosedürler tamamlandıktan sonra yine danışmanlarınızla irtibat halinde alınacak randevunuzun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyanızın fiziki olarak incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğu’na gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesi ile yapılabilen İngiltere vizesi başvuruları eskiden İngiliz Konsolosluğu’na yapılmasına karşın son birkaç yıldır İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne yapılabilmektedir. Danışmanlarımızla birlikte tüm işlemler tamamlandıktan sonra başvuru merkezi aracılığıyla konsolosluğa yapılan başvurular İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu’nda incelenmekte ve bir karara bağlanmaktadır. Yani başvuru merkezi bir nevi konsolosluğun ön bürosu gibi çalışmakta yalnızca başvuru dosyası ve biyometrik bilgileri almakta, vize değerlendirmek gibi bir görevi ise bulunmamaktadır.  

Yukarıda da açıklandığı üzere tüm İngiltere vizesi başvuruları gibi klinik gözlemci doktor ve diş hekimleri için İngiltere İş Ziyareti Vizesi (Clinical Attachment) başvurusu da İngiltere vize başvuru dosyasının, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne yapılabilmektedir. Vize başvuru merkezine başvuru yapılırken başvuru dosyasının yanında biyometrik bilgilerin de verilmesi gerekir. Biyometrik bilgiler, fotoğraf ve parmak izlerinden oluşmaktadır.

İngiltere Vize Başvuru Merkezi, Türkiye’nin 7 şehrinde bulunmaktadır. Bu şehirler; Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Bursa, Antalya ve Adana’dır. Başvuru sahibi bu illerden birinde yaşıyorsa kendi illerindeki merkezlerden, başka bir ilde yaşıyorsa da kendi illerine en yakın olan ildeki merkezden başvuru yapabilecektir. Danışmanlarımız diğer vize işlemlerinde de olduğu üzere başvuru merkezinden randevu alınması işlemini de gerçekleştirecektir. Başvuru merkezleri ile ilgili olarak bilinmesi gereken bir diğer önemli husus, İzmir, Adana ve Antalya merkezlerinden ekstra bir ücret alındığıdır. Bu ekstra ücret, çok yüksek miktarda bir ücret olmayıp değişkenlik gösterebileceği için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçildiği takdirde güncel fiyat hakkında da bilgi alınabilecektir.

CSS & Co Legal Services, 2006 yılından bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1578 defa görüntülendi

Klinik Gözlemci Doktor ve Diş Hekimleri İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi (Clinical Attachment) Sıkça Sorulan Soruları