image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Klinik Gözlemci Doktor ve Diş Hekimleri İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi (Clinical Attachment) Başvuru/Vize Ücreti Ne Kadardır?

Klinik gözlemci doktor ve diş hekimleri için İngiltere İş Ziyareti Vizesi (Clinical Attachment) başvurusu yapabilmek için danışmanınız tarafından size sağlanmış olan belge listesindeki belgelerinizi tamamlayıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi tamamlanıp, ilgili formlar İngilizce doldurulup, başvuru/vize ücreti ödendikten sonra danışmanlarınızla irtibat halinde alınmış olacak randevunuzun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyanızın fiziki olarak incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesi gerekir.

İngiltere İş Ziyareti Vizesi’ne İngiltere’de klinik gözlemci olmak üzere başvuru yapan doktor ve diş hekimleri İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru yapabilmek için İngiltere vize başvuru belgelerinin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru/vize ücreti ödemelerinin yapılıp, randevunun alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne yapılması gerekir

Vize ücreti, tüm vize işlemleri gerçekleştirilebilsin diye alınmakta olan bir ücrettir. Bu nedenle yatırılmadan işlemlere başlanamamaktadır. Ayrıca olumlu vize sonucu alındığında da vize reddi alındığı hallerde bu ücret iade edilemez. Çünkü sonuç olumlu da olsa olumsuz da olsa tüm vize işlemleri gerçekleştirilmiş olduğu için vize ücreti iade edilememektedir.

Klinik gözlemci olmak üzere başvuru yapan doktor ve diş hekimleri İngiltere İş Ziyareti Vizesi’ne başvuru yaparken vize ücretinin ne kadar olduğunu öğrenmek istiyorlarsa CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirler. Çünkü vize ücretleri, İngiltere makamlarınca Sterlin olarak belirlenmiş olmasına rağmen başvuru merkezince Dolar olarak tahsil edilen ve Türkiye’de yapılan başvurularda Türk Lirasına çevrilerek ödenen bir ücrettir. Bu nedenle kur yükseldikçe ücretlerde değişmeler meydana gelmektedir. Dolayısıyla en güncel ücretleri öğrenebilmek üzere firmamız danışmanları ile iletişime geçilmesi yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurular olduğu için titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize başvurularının sonucunda vize alınması diğer ülkelerin vize başvurularından daha zordur. Ayrıca başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu nedenle başvuru sahiplerinin başvurularını CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek yapmaları yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi ve İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1596 defa görüntülendi

Klinik Gözlemci Doktor ve Diş Hekimleri İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi (Clinical Attachment) Sıkça Sorulan Soruları