image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Klinik Gözlemci Doktor ve Diş Hekimleri İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi (Clinical Attachment) Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

Klinik gözlemci olmak üzere İngiltere İş Ziyareti Vizesi (Clinical Attachment) başvurusu yapan ve vize reddi alan doktor ve diş hekimlerinin bu vize reddine karşı itiraz hakları vize reddine karşı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları hariç olmak üzere bulunmamaktadır.

İngiltere İş Ziyareti Vizesi’ne klinik gözlemci olarak başvuru yapan doktor veya diş hekimlerinin başvurusu reddedildiği takdirde bu vize reddine karşı bir itiraz hakları vize reddine karşı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları haricinde bulunmamaktadır. Ziyaret kapsamlı hiçbir başvuruda vize reddi alındıktan sonra bu redde karşı itiraz hakkı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları dışında yoktur.

İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne yapılan İngiltere vizesi başvurusu reddedilen kişilere İngiltere Konsolosluğu bir değerlendirme yaptıktan sonra bir ret mektubu göndermektedir. İngiltere Konsolosluğu’nun gönderdiği ret mektubunda başvuru sahibinin bir itiraz hakkının olup olmadığı ve bu hakkının kapsamı hakkında bilgi yer almaktadır. Kişiye bir itiraz hakkı olduğu ret mektubunda bildirilmişse bu hakkın idari itiraz mı yoksa itiraz davası mı olduğu ve bu hakkın ne kadar süre içerisinde kullanılabileceği da belirtilecektir.

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları, tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle vize reddi ile karşı karşıya kalmamak için titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Eksiksiz bir başvuru dosyası hazırlamak ve dolayısıyla vize reddi almamak için bu başvurularda CSS Legal uzmanlarından vize danışmanlığı almak oldukça faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1449 defa görüntülendi

Klinik Gözlemci Doktor ve Diş Hekimleri İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi (Clinical Attachment) Sıkça Sorulan Soruları