image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Klinik Gözlemci Doktor ve Diş Hekimleri İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesine (Clinical Attachment) Kimler Başvuru Yapabilir?

İngiltere İş Ziyareti Vizesine klinik gözlemci (Clinical Attachment)  olarak yalnızca doktor ve diş hekimleri başvuru yapabilmektedir.

İngiltere İş Ziyareti Vizesinin pek çok farklı alt kategorisi bulunmaktadır. Bu alt kategorilere başvuru yapacak olan başvuru sahiplerinin bazı şartlara sahip olması gerekmektedir. İngiltere İş Ziyareti Vizesi türlerinden biri olan klinik gözlemci vizesine (Clinical Attachment) başvuru yapabilmek için ise başvuru sahiplerinin tıp veya diş hekimliği fakültesi mezunu olması ve klinik gözlem yapmak üzere iş ziyareti amacıyla Birleşik Krallık’a gidiyor olması gerekir.

İngiltere’ye klinik gözlem yapmak dışındaki amaçlarla gidecek olan doktor ve diş hekimleri de bu vizeye başvuru yapamaz. Örneğin; İngiltere’ye çalışmak üzere gidecek olan bir doktor veya diş hekimi bu vizeye değil Tier-2 ya da Tier-5 İngiltere çalışma vizesinden gidiş amacına ve kalış süresine en uygun olanına başvuru yapmalıdır. Başvuru yapması gereken vize türünü belirleyemeyen başvuru sahipleri bu noktada CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir ve başvurusunu en doğru şekilde rahatlıkla gerçekleştirebilir.

İngiltere vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurular olduğu için titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize başvurularının sonucunda vize alınması diğer ülkelerin vize başvurularından daha zordur. Ayrıca başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır.

İngiltere vizesi ve İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1945 defa görüntülendi

Klinik Gözlemci Doktor ve Diş Hekimleri İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi (Clinical Attachment) Sıkça Sorulan Soruları