image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Klinik Gözlemci Doktor ve Diş Hekimleri İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi (Clinical Attachment) ile İngiltere’de Çalışma Hakkı Var Mıdır?

Klinik gözlemci olmak üzere doktor ve diş hekimleri İngiltere İş Ziyareti Vizesi (Clinical Attachment) alarak Birleşik Krallık’a gittikten sonra orada çalışma hakları bulunmamaktadır.

Doktor ve diş hekimleri klinik gözlem yapmak üzere İngiltere İş Ziyareti Vizesi aldıktan sonra İngiltere’de çalışma haklarının bulunmadığını bilmelidirler. İngiltere’de çalışabilmek için çalışma iznini içeren bir İngiltere vizesi başvurusu yapılmalıdır. Ziyaret kapsamlı vizeler ise çalışma iznini içeren vize türleri değildir. Bu nedenle Birleşik Krallık’ta çalışmak isteyen kişiler, İngiltere çalışma vizesi türlerinden birine başvuru yapmalıdır.

Yukarıda anlatılanlardan da anlaşılacağı gibi klinik gözlem yapmak üzere İngiltere İş Ziyareti Vizesi (Clinical Attachment) alan doktor ve diş hekimleri İngiltere’ye gittiklerinde hiçbir hastayı muayene ve tedavi edemeyecektir. Dolayısıyla İngiltere’ye gidiş amacı yalnızca klinik gözlem yapmak ya da çalışmak olan kişilerin başvuru yapacağı vizeler farklıdır. Bu nedenle CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek başvuru yapılacak olan vizenin doğru bir şekilde tespit edilmesi ve hatasız bir başvuru yapılması sağlanabilir.

İngiltere vizesi başvurularının oldukça karmaşık yapıdaki vize başvurularından birisi olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Buna ek olarak başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Ayrıca bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için doğru vize türüne başvuru yapmak çok önem taşır. Bu nedenle vize danışmanlığı almak doğru vize türüne başvuru yapılmasını ve dolayısıyla vize alma ihtimalinizin daha yüksek olmasını sağlamak üzere profesyonel destek sağlanması açısından yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1524 defa görüntülendi

Klinik Gözlemci Doktor ve Diş Hekimleri İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi (Clinical Attachment) Sıkça Sorulan Soruları