image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi, İngiltere’de bu vize ile bulunuyorken vize süresinin bitmesi ile Birleşik Krallık’tan uzatma başvurusu yapılarak Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, insan hakları başvuruları gibi olabilecek istisnai durumlar haricinde geçiş yapılamamakta ve uzatılamamaktadır.

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi, tüm ziyaret kapsamlı vizelerde olduğu gibi AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, insan hakları başvuruları gibi istisnai başvurular haricinde Birleşik Krallık’tan uzatma başvurusu yapılarak uzatılamaz. Bu vizenin verilme amacı; İngiltere’ye yatırım yapacak olan kişilerin İngiltere’ye giderek yapılacak yatırımla ilgili hazırlık yapmak, çalışanları belirlemek, toplantılara katılmak gibi faaliyetleri gerçekleştirebilmeleridir. Bu nedenle de verildiği süre, tüm İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türlerinde olduğu üzere 6 ay ve daha kısa sürelerle olacaktır. Verilen vize süresi de yukarıda bahsedilen istisnai başvurulardan birini yaparak kalış süresini uzatmak dışında İngiltere’den başvuru yapılarak uzatılamaz.

Yatırımcı ziyaretçi olarak İngiltere’de bulunuyorken başka vize türüne geçiş yapmak da yine AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, insan hakları başvuruları gibi istisnai başvurular haricinde mümkün değildir. Eğer amaç yatırım yapmak suretiyle İngiltere’de çalışmak ve yerleşmek ise o halde Türkiye’ye dönülerek İngiltere’de iş kurma, yatırım yapma izni veren bir İngiltere çalışma/iş vizesi türüne başvuru yapmak gerekir. Bu vize türlerinden hangisinin gidiş amacına ve taşıdığı şartlara daha uygun olduğunu öğrenmek isteyen başvuru sahipleri CSS Legal danışmanlarıyla iletişime geçebilirler.

Birleşik Krallık’a gitmek üzere yapılan vize başvurularının oldukça karmaşık prosedürlere sahip olan vize başvurularından birisi olduğu gerçeği herkesçe bilinen bir husustur. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu bağlamda firmamız CSS & Co Legal Services’ten danışmanlık alarak bu İngiltere ziyaretçi/turist vizesi başvurusunu gerçekleştirmek oldukça faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1556 defa görüntülendi

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları