image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi Başvuru/Vize Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapacak olan yatırımcı ziyaretçiler bilmelidir ki; başvuru/vize ücreti yatırılmadan İngiltere vizesi başvurusu yapılamaz.

İngiltere vize ve göçmenlik kurallarına göre geçerli bir İngiltere vizesi başvurusu yapabilmek için size sağlanacak olan ve sizin şahsi ve maddi durumunuz ile İngiltere’ye gidiş amacınıza uygun olarak başvurunuz için hazırlanması gereken belgeler listesindeki belgelerinizin tamamlanıp, bunların tercüme edilmesi gerekenlerinin tercümelerinin yaptırılıp, ilgili bütün formların doğru şekilde doldurulup, gerekli olan bütün vize başvuru ve ilgili olabilecek harçların ödenmesinden ve bütün bu işlemlerin tamamlanmasından sonra biyometrik bilgilerinizin alınmasını sağlamak ve bununla birlikte daha önce tamamlanmış olan başvuru dosyanızın İngiliz Konsolosluğunun vize bölümüne incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim etmek için en yakın başvuru merkezinden randevu almak ve bu randevuya gün ve saatinde katılmak gerekmektedir.

İngiltere vize başvuru işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için yapılması gereken işlemlerden biri başvuru/vize ücretinin yatırılmasıdır. Bu ücret, tüm işlemlerin yapılabilmesi için alınan bir ücrettir ve başvuru vize reddi ile sonuçlansa dahi iade edilmemektedir. Yani vize reddi alındığında yeni başvuru yapabilmek için ücretin tekrar yatırılması gerekir. Bu nedenle maddi kayıp yaşamamak adına başvuru sahiplerinin vize prosedürlerine uygun bir şekilde başvuru yapmaları gerekir. Doğru vize türünü belirleyemeyen ve vize ücretleri ile prosedürleri hakkında bilgi almak isteyen kişiler CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek başvurularını eksiksiz şekilde gerçekleştirebilirler.

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapabilmek için de başvuru sahibinin öncelikle başvuru/vize ücretini yatırması gerekmektedir. Yatırımcı ziyaretçiler bilmelidir ki; vize ücretleri İngiltere makamlarınca Sterlin olarak belirlenmiş olmasına rağmen Dolar kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenmektedir. Dolayısıyla döviz kuruna bağlı olarak sürekli değişkenlik gösterir. Bu nedenle en güncel fiyatlar hakkında bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’ye yatırımcı ziyaretçi olarak gitmek üzere başvuru yapılabilen bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları için oluşturulacak dosyasının titizlikle hazırlanması gerekir. Bu nedenle yapılacak olan tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere bu başvurularda da vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Ayrıca maddi kayba uğramamak için de danışmanlık almak başvuru sahipleri için oldukça yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1568 defa görüntülendi

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları