image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi Başvurularında Mülakat Var Mıdır?

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi başvurularında tüm İngiltere ziyaretçi/turist vizesi kategorilerinde olduğu gibi mülakat şartı bulunmamaktadır.

İngiltere ziyaretçi/turist vizesi başvurularında başvuru sahiplerinin mülakata girmesi gibi bir şart bulunmaz.  İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi başvuruları da ziyaret kapsamlı bir vize türü olması nedeniyle başvurularında İngiltere Konsolosluğunda mülakat şartı bulunmaz. Mülakat yalnızca İngiltere Konsolosluğundaki vize memurlarının başvuru dosyasında şüpheli ya da tam anlaşılmayan bir husus tespit ettikleri zaman mümkün olabilmektedir.

Konsolosluk yalnızca ilk kez vize başvurusu yapanları değil pek çok defa İngiltere’ye gidip gelmiş kişileri de mülakata çağırabilmektedir. Çünkü burada önemli olan kişinin sunmuş olduğu başvuru dosyasının eksiksiz, ikna edici ve gerçekçi olmasıdır. Bu nedenle mülakata çağırılan kişiler hemen vize reddi alacaklarını düşünmemelidir. Konsolosluk memurları yalnızca tam anlaşılmayan hususları netleştirmek üzere de mülakat talebinde bulunabilir.

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları, tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte mülakat talebinde bulunabileceği gibi vize reddi de verebilmektedir. Eksiksiz bir başvuru dosyası hazırlamak ve dolayısıyla vize reddi almamak için bu başvurularda CSS Legal uzmanlarından vize danışmanlığı almak oldukça faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1620 defa görüntülendi

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları