image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi başvurusu değerlendirildikten sonra vize reddi alan başvuru sahiplerinin İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre bu redde karşı itiraz hakkı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları hariç olmak üzere bulunmaz.

İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türlerinden biri olan İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi başvurusu olumsuz sonuçlanan kişilerin bu redde karşı itiraz hakkı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları haricinde bulunmamaktadır. Başvuruyu değerlendiren İngiltere Konsolosluğu vize memurları olumsuz başvuru sonucu alan başvuru sahibine bir ret mektubu göndermektedir. Bu ret mektubunda kişinin bu karara karşı bir itiraz hakkı varsa bu hakkın kapsamı ve hangi süreler içerisinde kullanılması gerektiği de ret mektubunda mutlaka yer alır. Başvuru sahibinin bir itiraz hakkı varsa bu ya idari itiraz (administrative review) ya da itiraz davası (appeal) olacaktır. Bu haklardan birine sahip olan kişiler ret mektuplarında yazan süreler dolmadan bir an önce firmamız ile iletişime geçerek CSS Legal uzmanlarından bu başvuruyu nasıl yapabilecekleri hakkında yardım alabilirler.

Birleşik Krallık’a gitmek üzere yapılan vize başvurularının oldukça karmaşık yapıdaki vize başvurularından birisi olduğu gerçeği herkesçe bilinen bir husustur. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu bağlamda firmamız CSS & Co Legal Services’ten danışmanlık alarak bu İngiltere ziyaretçi/turist vizesi başvurusunu gerçekleştirmek oldukça faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1645 defa görüntülendi

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları