image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi başvurusu dosyanın tamamlanması ve teslimi sonrasında yaklaşık olarak ve genellikle 15 iş günü yani 3 hafta içerisinde konsolosluk vize memurlarınca incelenip sonuçlandırılır.

Danışmanınız tarafından size sağlanmış olan belge listesindeki belgelerinizi tamamlayıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesinin tamamlanıp, ilgili formlar İngilizce doldurulup, varsa ilgili harç ve ödemeler tamamlandıktan sonra, eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis vb. ihtiyacınız varsa bunlar ile ilgili prosedürler tamamlandıktan sonra yine danışmanlarınızla irtibat halinde alınmış olacak randevunuzun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyanızın incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğu’na gönderilmesini sağlamak için İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılan İngiltere vizesi başvurularında başvuru yapılan vize türünün şartlarına göre belirli süreler içerisinde açıklanır. Başvuru merkezlerinden kabul edilen başvuru dosyalarının tamamı İstanbul’da yer alan İngiltere Başkonsolosluğunda incelenmektedir. Burada bulunan memurlar dosyaları inceleyerek olumlu ya da olumsuz bir karar vermektedir. Bu incelemeyi genellikle her vize türü için İngiltere vize ve göçmenlik kurallarınca belirlenmiş bulunan zamanda gerçekleştirmeye çalışırlar. Yalnızca İngiltere Başkonsolosluğunun çok yoğun olduğu zamanlarda bu süreler aşılabilmektedir.

Ziyaret kapsamlı vize başvuruları genellikle 15 iş günü yani 3 hafta içerisinde konsolosluk vize memurlarınca incelenip sonuçlandırılır. Bu bağlamda İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi başvurusu da ziyaret kapsamlı bir vize türü olması nedeniyle 15 iş günü içinde açıklanacaktır. Bu süre geçilmesine karşın vize sonucu belli olmamış olan kişiler ise başvurularının vize reddi kararı ile sonuçlanacağı gibi bir fikre kapılmamalıdır. Yukarıda da bahsedildiği gibi sonuçların açıklanması konsolosluğun çok yoğun olması ve belirlenmiş süreler içerisinde değerlendirme yapılamamasının sonucu olarak gecikebilmektedir.

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi’ne başvuru yapacak kişiler de bilmelidir ki bu vize başvuruları oldukça karmaşıktır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu bağlamda firmamız CSS & Co Legal Services’ten danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak, genellikle olumlu sonuç alınmasını sağlayacak olup olumsuz bir sonuç alınması halinde de sonucun itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu yapılması yoluyla gerekçelerinizin incelemeyi yapacak olan vize memurunca da ikna edici görülmesi halinde olumluya çevrilebilmesi için yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1490 defa görüntülendi

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları