image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi (Genel Bilgiler)

AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi İngiltere’de yaşamakta olan Avrupa Birliği vatandaşlarının İngiltere ya da AB vatandaşı olmayan bağımlı aile üyelerini İngiltere’ye yerleşim yapmaları amacıyla getirebilmek için başvuru yapabileceği vize başvurusudur.

Avrupa Birliği vatandaşları Birleşik Krallık’ta serbest dolaşım haklarından kaynaklı olarak İngiltere vizesi almaksızın gelebilmekte ve yaşayabilmektedir. Ancak onların İngiltere veya Avrupa Birliği vatandaşı olmayan bağımlı aile üyeleri (eş, partner, çocuklar, anne, baba vb.) vize almadan İngiltere’ye giriş yapmalarında engelle karşılaşabileceklerdir. Bu nedenle İngiltere’ye gelmek ve yaşamına burada devam etmek isteyen AB bağımlılarının AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi (Family Permit) başvurusu yapması gerekmektedir. Bu İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvurusunun çeşitleri bağımlıların yakınlık derecesine göre aşağıda listelenmiştir;

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi: İngiltere’de yaşayan Avrupa Birliği vatandaşlarının İngiltere veya AB üye ülke vatandaşı olmayan ve Avrupa Birliği dışında yaşayan eşleri Birleşik Krallık’ta beraber yaşamak üzere başvuru yapabilirler. Detaylı bilgi almak isteyen kişiler, AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi web sayfamızı inceleyebilecekleri gibi CSS Legal uzmanları ile iletişime de geçebilirler.

AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi: Birleşik Krallık’ta yaşamakta olan Avrupa Birliği vatandaşlarının, İngiltere veya AB vatandaşı olmayan ve İngiltere ve/veya AB dışında yaşayan evli olmadıkları partnerlerinin başvuruda bulunabilecekleri İngiltere yerleşim/evlilik vizesi türüdür. Detaylı bilgi almak isteyen kişiler, AB Vatandaşlarının Evli Olmadıkları Partnerleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi web sayfamızı inceleyebilecekleri gibi CSS Legal uzmanları ile iletişime de geçebilirler.

AB Vatandaşlarının Nişanlıları için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi: İngiltere’de yaşayan Avrupa Birliği vatandaşlarının İngiltere ya da Avrupa Birliği vatandaşı olmayan nişanlılarını İngiltere’ye getirebilecekleri bir yerleşim vizesi kategorisi bulunmamaktadır. Detaylı bilgi almak isteyen kişiler, AB Vatandaşlarının Nişanlıları için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi web sayfamızı inceleyebilecekleri gibi CSS Legal uzmanları ile iletişime de geçebilirler.

AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi: Birleşik Krallık’ta yaşamakta olan AB vatandaşlarının, Birleşik Krallık veya AB üye ülke vatandaşı olmayan ve İngiltere ve/veya AB dışında yaşayan 21 yaş altındaki çocukları Birleşik Krallık’ta beraber yaşamak üzere başvurusu yapabildiği bir İngiltere yerleşim vizesi türüdür. Detaylı bilgi almak isteyen kişiler, AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi web sayfamızı inceleyebilecekleri gibi CSS Legal uzmanları ile iletişime de geçebilirler.

AB BAĞIMLILARI

AB Vatandaşlarının Bağımlı Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi: Birleşik Krallık’a yerleşmiş olan AB vatandaşlarının İngiltere ve Avrupa Birliği dışında yaşayan ve İngiltere’ye ancak vize alarak girebilecek ebeveynleri için başvuru yapılabilen İngiltere yerleşim vizesi başvurusudur. Detaylı bilgi almak isteyen kişiler, AB Vatandaşlarının Bağımlı Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi web sayfamızı inceleyebilecekleri gibi CSS Legal uzmanları ile iletişime de geçebilirler.

AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi: İngiltere’de yaşayan Avrupa Birliği vatandaşlarının bağımlıları (eş, çocuklar) dışındaki aile üyelerinin yani diğer akrabalarının başvuru yapabildiği İngiltere yerleşim vizesi başvurusudur. Detaylı bilgi almak isteyen kişiler, AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi web sayfamızı inceleyebilecekleri gibi CSS Legal uzmanları ile iletişime de geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 5588 defa görüntülendi