image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Yatırımcı ziyaretçi olarak yapılacak olan İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu başvuru belgelerinin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli ödemelerin yapılıp, vize randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılabilmektedir.

İngiltere İş Ziyareti Vizesi’ne yatırımcı ziyaretçi olarak başvuru yapacak olan başvuru sahipleri İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan tüm vize başvurularında olduğu üzere başvurularını danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgeleri tamamlayıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi tamamlanıp, ilgili formlar doldurulup, varsa harç ve ödemeler tamamlandıktan sonra danışmanlarımızca alınacak randevunuzun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyanızın incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesi ile prosedürlere uygun bir başvuru gerçekleştirilebilecektir. Başvuru sahipleri genellikle başvuruların İngiltere Konsolosluğuna yapılacağını düşünmektedir. Ancak Birleşik Krallık’a gitmek üzere yapılacak olan tüm başvurular İngiltere Konsolosluğu’na değil İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru için gerekli olan belgelerin toplanması, bunların tercümelerinin yapılması, başvuru/vize ücretinin ödenmesi, başvuru formunun İngilizce doldurulması gibi işlemlerin ardından vize randevusunda başvuru dosyası ile biyometrik bilgilerin (parmak izleri ile biyometrik fotoğraf) verilmesiyle yapılabilmektedir.

Vize başvuru merkezleri Türkiye’de Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Bursa ve Gaziantep illerinde yer almaktadır. Bu merkezlerden başvuru sahibine en yakın olanından uzmanlarımızca randevu alınarak başvuru sahiplerinin vize başvurusu gerçekleştirilebilmesi sağlanmaktadır. Başvuru merkezine teslim edilen ve daha önceden belgeleri hazırlanmış, tercümeleri yapılmış, İngilizce doldurulmuş formları hazırlanmış, ödemeleri yapılmış ve randevusu alınmış olmak suretiyle hazır hale getirilen dosya İngiliz Konsolosluğuna gönderilerek burada bulunan vize memurları tarafından değerlendirilmektedir. Değerlendirmenin ardından başvuru dosyasının ikna edici, eksiksiz ve hatasız olup olmamasına göre olumlu ya da olumsuz bir karar verilerek başvuru sahibine bildirilmektedir.

İngiltere vizesi türlerinden biri olan İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusunu yatırımcı ziyaretçi olarak gerçekleştirecek olan başvuru sahipleri, vize başvuru sürecinin karmaşık olduğunu bilmelidir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için eksiksiz ve hatasız bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak adına oldukça önem taşır. Titizlikle hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapılmak isteniyorsa CSS Legal uzmanları ile iletişime geçilebilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1597 defa görüntülendi

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları