image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi Süresi Ne Kadardır?

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi İngiltere’de en fazla 6 ay süre ile kalınabilmesine olanak vermektedir.

Birleşik Krallık’ta iş kurmak, ortak olmak veya devralmak isteyen ve bunun için araştırma, görüşme vb. bir faaliyette bulunmak üzere İngiltere’ye gidecek olan yatırımcılara verilecek olan İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi süresi 6 aydır. Bu vizenin verilmesindeki amaç yapılacak yatırım için hazırlık yapılmasını sağlamak olduğu için bu vize ile İngiltere’de 6 aydan daha fazla kalmak, vizeyi uzatmak ya da başka bir vize türüne geçiş yapmak Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, insan hakları başvuruları vb. istisnai durumlar haricinde mümkün olmayacaktır. Bu nedenle Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu dışındaki başvuruları yapmak için Türkiye’ye gelerek İngiltere’de iş kurma izni veren İngiltere İş/Çalışma Vizesi türlerinden birine başvuru yapılması gerekir.

Birleşik Krallık’ta yatırım yapma sürecinde CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek doğru vize türünün belirlenmesini sağlamak başvuru sahipleri için faydalı olacaktır. Çünkü İngiltere’de iş kurmak, yatırım yapmak isteyen kişiler için çok fazla sayıda alternatif bulunmaktadır ve bunlardan hangisini kişinin amacına, şartlarına daha çok uyduğu ile ilgili olarak bir uzmana danışılması yanlış başvuru yapılmaması için yarar sağlayacaktır.

İngiltere’ye gitmek üzere yapılan vize başvurularının oldukça zor olumlu sonuç alınabilen vize başvurularından birisi olduğu gerçeği herkesçe bilinen bir husustur. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu bağlamda başvuru sahipleri firmamız CSS & Co Legal Services’ten danışmanlık alarak vize başvurusu sürecini oldukça kolaylaştırabilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1573 defa görüntülendi

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları