image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi Başvurusunda Hangi Belgeler Gerekir?

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapacak olan başvuru sahiplerinin İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne teslim edilen ve daha önceden belgeleri hazırlanmış, tercümeleri yapılmış, İngilizce doldurulmuş formları hazırlanmış, ödemeleri yapılmış ve randevusu alınmış olmak suretiyle hazır hale getirilen dosyalarını sunmaları gerekmektedir.

İngiltere vizesi başvuruları, başvuru yapılan vize türüne göre danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan ve sizin şahsi ve maddi durumunuz ile İngiltere’ye gidiş amacınıza uygun olarak başvurunuz için hazırlanması gereken belge/evrak listesindeki belgelerinizin tamamlanıp, bunların tercümelerinin yaptırılıp, ilgili bütün formların doğru şekilde doldurulup, gerekli olan bütün vize harçlarının ödenmesinden ve bütün bu işlemlerin tamamlanmasından sonra parmak izi ve fotoğrafınızın alınması yani biyometrik bilgilerinizin alınmasını sağlamak ve bunun yanı sıra daha önce zaten mümkün mertebe eksiksiz tamamlanmış olan başvuru dosyanızın İngiliz Konsolosluğunun vize bölümüne incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim etmek için ilgili ve size en yakın başvuru merkezinden randevu almak ve bu randevu gün ve saatinde fiziki olarak hazır olan başvuru dosyasını başvuru merkezine teslim ettikten sonra gerçekleştirilebilir.

Vize randevusunda sunulması gereken belgeler vize türünün gereklerine göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle vize başvurusu yapabilmek için öncelikle başvuru yapılacak olan vize türünün doğru saptanması gerekir. Doğru vize türü saptandıktan sonra ise başvuru sahibinin vizenin şartlarını taşıdığını belgelerle/evraklarla gösterebilmesi gerekir.

Hangi İngiltere vizesi türüne başvuru yapacağını ve hangi belgeleri başvuru dosyasına koyması gerektiğini belirleyemeyen kişiler CSS & Co Legal Services ile irtibata geçebilirler. Başvuru sahipleri firmamıza gidiş amaçlarını ayrıntılı olarak açıkladıktan sonra başvuru esnasında sunulması gereken evraklara dair detaylı bir liste uzmanlarımızca sağlanacaktır. Ayrıca başvurusunu firmamızla yapan kişiler, evrak listesine göre belgelerini getirdikten sonra firmamız uzmanları İngilizce tercümesi olması gereken tüm belgeleri firmamız tarafından belirlenmiş nitelik ve limitler içerisinde olması ve yine firmamızca belirlenen koşul ve şartlara uygun olması kaydı ile ekstra ücret almaksızın İngilizceye çevirtip kişinin başvuru dosyasına ekleyecektir.

Başvuru sahibi yatırımcının gitmesini haklı gösterecek nedenleri destekleyen ne kadar çok belge/evrak temin edebilirse İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi başvurusu için gelecek yanıtın olumlu olma ihtimali o kadar artacaktır. Ancak bunu yaparken gereksiz bilgi ve belgelerin dosyaya konularak başvuruyu değerlendiren kişilerin esas amaçtan uzaklaşmasına neden olmamak da gerekir. Aksi takdirde yapılan vize başvurusu reddedilebilecektir. Bu bağlamda firmamız uzmanları ile irtibata geçmek yararlı olacaktır.

İngiltere’ye gidiş amacı ve kalış süresine göre hangi vize türüne başvuru yapması gerektiğini belirleyemeyen ve hangi belgeleri sunması gerektiğine dair detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanlarından detaylı bilgi alarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak başvuru sahiplerinin olumlu sonuç alması ihtimalinin daha yüksek olmasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de sonucun itiraz kapsamlı bir yeniden değerlendirilme başvurusu yapılması yoluyla eğer vize reddine itiraz gerekçeleriniz itiraz gerekçelerinizi de inceleyecek olan vize memurunca haklı, ikna edici ve inandırıcı görülürse olumluya çevrilebilmesi için faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1501 defa görüntülendi

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları