image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir Mi?

İngiltere’ye İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi ile kısa süreli olarak gidecek olan kişiler herhangi bir sağlık problemi ile karşılaşmaları halinde ücretsiz olarak sağlık hizmetlerinden yararlanamamakta, masrafları karşılayarak yararlanabilmektedir.

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere’ye kısa süreli ziyaret amacıyla gidecek olan kişiler sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanamazlar. Ziyaret kapsamlı tüm İngiltere vizesi türlerinde National Health Service (NHS)’in sunduğu hizmetlerden ücretsiz olarak yararlanılamaz. Bu nedenle başvuru sahibinin kişisel seyahat ve sağlık sigortası yaptırması sağlık masrafları açısından kişinin yararına olacaktır. Çünkü sigortası olmayan ve Avrupa Birliği vatandaşlığı bulunmayan bir ziyaretçiden normal ücretlerin %50 fazlası alınmaktadır.

Avrupa Birliği vatandaşı olmayan ve İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi ile Birleşik Krallık’a giriş yapmış olan National Health Service (NHS) hizmetlerinden ücretsiz faydalanılabilen bazı istisnai durumlar da bulunur. Bu durumlar Avrupa Sosyal Şartı’nda bir bir sayılmıştır. Avrupa Birliği vatandaşlığı olmayan kişilerin ücretsiz sağlık hizmeti alabilecekleri durumlar şunlardır;

  • Bulaşıcı hastalıkların tedavisi
  • Acil durumlar, kazalar vb. hallerde alınacak tedaviler
  • Cinsel saldırı, işkence, aile içi şiddet, vb. durumlarda alınması gereken tedaviler
  • Aile planlaması ile ilgili tedaviler (kısırlık tedavisi ve kürtaj hariç)

Başvurusunu firmamız CSS Legal ile gerçekleştiren başvuru sahipleri İngiltere’de sağlık hizmetlerinden nasıl faydalanacaklarına dair detaylı bilgi almak istemeleri durumunda uzman danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirler. Bu sayede yapılması gereken tüm işlemleri eksiksiz olarak yapabilecek ve herhangi bir sağlık problemi yaşamaları halinde ekstra bir ücret ödemek durumunda kalmayacaklardır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1545 defa görüntülendi

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları