image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere’de Eğitim Görülebilir Mi?

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi ile tüm İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türlerinde olduğu şekilde İngiltere’de 30 güne kadar eğitim almak mümkündür.

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere’de 30 güne kadar eğitim alınabilmektedir. Ancak bunun için bu vizeye başvuru yapan kişilerin bazı şartları sağlayabilmesi gerekir. Bu şartlardan en önemlisi; bu vize ile İngiltere’ye giden yatırımcı ziyaretçinin esas amacının eğitim görmek olmamasıdır. Ziyaret kapsamlı bir vizede esas amaç eğitim görmek olamaz ve İngiltere’ye eğitim görmek amacıyla gidecek olan başvuru sahipleri İngiltere öğrenci vizesi türlerinden birine başvuru yapmalıdır.

Bir diğer şart ise; eğitim alınması düşünülen kurumun İngiltere’de akredite edilmiş eğitim kurumlarından birisi olması şartıdır. Başvuru sahipleri eğitim almayı planladıkları kurumun akredite edilip edilmemiş olduğu ile ilgili bilgi almak üzere CSS Legal danışmanları ile iletişime geçebilirler.

Son olarak belirtmek gerekirse; İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türlerinden biri ile İngiltere’de bulunuyorken ekstra bir aktivite olarak alınacak eğitimin süresinin 30 günün üstünde olmaması gerekir. Bu 30 gün, tek bir eğitim ya da bir den fazla eğitim şeklinde de alınabilir.

İngiltere’ye yatırımcı ziyaretçi olarak gitmek üzere başvuru yapılabilen bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları için oluşturulacak dosyanın titizlikle hazırlanması gerekir. Bu nedenle yapılacak olan tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere bu başvurularda da vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Ayrıca maddi kayba uğramamak için de danışmanlık almak başvuru sahipleri için oldukça yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1493 defa görüntülendi

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları