image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

İngiltere vize ve göçmenlik kurallarına göre İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi başvurularında her başvuru sahibinin uyması gereken bir başvuru prosedürü bulunmaktadır.

Yatırımcı ziyaretçi olarak İngiltere vizesi başvurusu yapmak isteyen başvuru sahiplerinin öncelikle en az 6 ay geçerli olan bir pasaporta sahip olması gerekir. Pasaportu olmayan ya da 6 ayın altında geçerlilik süresine sahip pasaportu bulunan kişilerin ise İlçe Nüfus Müdürlüğüne pasaport başvurusu yapmaları gerekir. Pasaport başvurusu tarihinden itibaren kişi kendisinden istenen belgeleri temin ettikten sonra bir hafta içinde pasaportu hazırlanır. Pasaportun ücreti talep edilen geçerlilik sürelerine göre değişmektedir.

Yeterli geçerlilik süresine sahip pasaportu bulunan kişiler gidiş amacına göre belirlenecek olan vize türünün gerektirdiği vize prosedürlerine başlayabilirler. Bunun için öncelikle vize türünün doğru belirlenmesi oldukça önem arz eder. Ardından vize türünün gereklerine uygun belgelerin toplanarak bir başvuru dosyasının oluşturulması gerekir. Dosyada mutlaka belgelerin tercümeleri de yer almalıdır.

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapılırken İngiltere'ye gitme nedenlerini destekleyen ne kadar çok bilgi ve belge sunulursa o kadar yararlı olacaktır. Ancak gereksiz bilgi ve belge kirliliğine yol açmamak gerekir.

İngiltere vizesi başvuruları, belgelerin tamamlanması, tercümelerinin yapılması, İngilizce başvuru formlarının doldurulması, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılması, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılmaktadır. İngiltere Vize Başvuru Merkezi ise Türkiye’de 7 adet ilde bulunmaktadır. Bu iller; Ankara, İstanbul İzmir, Adana, Antalya, Bursa ve Gaziantep illeridir. Bu merkezlerden birinden alınan randevuda başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler verilerek başvuru gerçekleştirilir. Biyometrik bilgiler başvuru sahibinin yüz fotoğrafı ve parmak izlerini içerir.

İngiltere vizesi başvurularının oldukça karmaşık yapıdaki vize başvurularından biri olduğu herkesçe bilinmektedir. Başvuruların karmaşık yapıda olması nedeniyle hata yapma riski yüksek olmakla birlikte başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Ayrıca bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için doğru vize türüne başvuru yapmak çok önem taşır. Bu nedenle vize danışmanlığı almak doğru vize türüne başvuru yapılmasını ve vize alma ihtimalinizin daha yüksek olmasını sağlamak üzere profesyonel destek sağlayacaktır. Danışmanlık almak üzere firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1624 defa görüntülendi

İngiltere Yatırımcı Turist/Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları