image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Başvuru Formu Nasıl Seçilir?

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapabilmek için başvuru sahiplerinin danışmanları tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerinin tamamlanıp, tercümelerin tamamlanıp, başvuru formu İngilizce doldurulup, varsa ödemeler yapıldıktan sonra, eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis vb. ihtiyacı varsa bunlar ile ilgili işlemler tamamlandıktan sonra yine danışmanlarınızla irtibat halinde alınmış olacak randevunuzun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyanızın ve biyometrik bilgilerinizin başvuru merkezine teslim edilmesi gerekir.

İngiltere vizesi başvurusu yapabilmek için başvuru sahibinin gidiş amacına ve şartlarına göre doğru vize türüne başvuru yapması gerekir. Geçerli bir başvuru yapabilmek için başvuru yapılacak İngiltre vizesi türünün doğru saptanmasının yanı sıra danışmanınız tarafından size sağlanacak olan ve sizin şahsi ve maddi durumunuz ile İngiltere’ye gidiş amacınıza uygun olarak başvurunuz için hazırlanması gereken belge listesindeki belgelerinizin tamamlanıp, bunların tercüme edilmesi gerekenlerinin tercümelerinin yaptırılıp, ilgili başvuru formlarının doldurulup, gerekli olan bütün vize başvurusu ile ilgili olabilecek harçların ödenmesinden ve bütün bu işlemlerin tamamlanmasından sonra yani biyometrik bilgilerinizin alınmasını sağlamak ve başvuru dosyanızın İngiliz Konsolosluğunun vize bölümüne incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim etmek için size en yakın başvuru merkezinden randevu almak işlemlerinin tamamlanması gerekir.

Bu önemli işlemlerden biri olan başvuru formunu doldurma işleminden önce de mutlaka vize/başvuru ücretinin yatırılması gerekir. Başvurusunu CSS Legal ile birlikte yapan başvuru sahiplerinin başvuru formu uzmanlarımız tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulacaktır. Bu konu ile ilgili sıkıntı yaşayan kişiler firmamızla iletişime geçerek başvurularını gerçekleştirebilirler.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi’ne yapılacak olan başvurunun da yukarıda anlatıldığı gibi yapılması gerekir. Bu nedenle öncelikle başvuru yapacak olan kişinin firmamızla iletişime geçerek bu vizeye başvuru yapacağından emin olması yararlı olacaktır. Ardından uzmanlarımızın verdiği evrak listesine göre gerekli olan tüm evraklar getirilerek başvuru dosyasının hazırlanması ve başvuru formunun doldurulması gerekir.

İngiltere vizesi başvuruları, karmaşık yapıdaki ve olumlu sonuç almanın en zor olduğu vize başvurularındandır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu bağlamda başvuru sahipleri firmamız CSS & Co Legal Services uzmanlarından danışmanlık alarak vize başvurusu yaptıklarında prosedürlere en uygun şekilde başvurularını gerçekleştirmiş olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1806 defa görüntülendi

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları