image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ile Bağımlılar (eş ve çocuklar) İngiltere’ye Gelebilir Mi?

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, başvuru sahiplerine puan bazlı sistemin kullanıldığı vize başvuruları gibi bağımlılarını (eş ve çocuklar) İngiltere’ye beraberinde getirme hakkını içermemektedir.

İngiltere ziyaretçi/turist vizesi başvuruları başvuru sahiplerine puan bazlı sistemin uygulandığı vize başvuruları gibi bağımlılarını yani eş ve çocuklarını İngiltere’ye beraberinde getirme hakkını içermez. Bağımlılar ancak başvuru sahibinden ayrı olarak başvuru yaptıkları takdirde İngiltere’ye başvuru sahibi ile birlikte gidebilirler. Bu bağlamda İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türlerinden biri olan İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapılırken de bağımlı aile üyelerinin ayrı vize başvurusu yapması gerekir. Başvuru sahibinin eşi ile 18 yaşının üstündeki çocukları İngiltere Genel Ziyaretçi Vizesi’ne başvuru yapabilirken, 18 yaşın altındaki çocukları ise İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi’ne başvuru yapabilir.

Yukarıda belirtilmiş bulunan vize türleri başvuru sahiplerinin gidiş amacı ve kalış süresi için uygun olmayabilir. Böyle bir durumda başvuru sahipleri kendilerinin ve bağımlılarının hangi vize türüne başvuru yapabilecekleri ile ilgili olarak bilgi almak üzere CSS Legal danışmanları ile iletişime geçebilirler.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi’ne başvururken kendisinin ve bağımlılarının karşılaması gereken tüm şartlar hakkında ve hangi belgelerin başvuruda sunulması gerektiği ile ilgili olarak detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir ve hatasız bir başvuru gerçekleştirebilir.

İngiltere vizesi ve İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1687 defa görüntülendi

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları