image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Başvurusunda Hangi Belgeler Gerekir?

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu için başvuru sahibinin vize şartlarını taşıdığını gösterebilmesi amacıyla başvurusunda sunması gereken birtakım belgeler/evraklar bulunur.

Tüm İngiltere vizesi başvurularında başvuru sahibinin bazı durumları ispatlayabilmek için başvuru dosyasına koyması gereken belgeler bulunmaktadır. Başvuru dosyasında kişinin belgeleri ile birlikte bu belgelerin İngilizce tercümelerinin de yer alması gerekir. Bu bağlamda bu kuralların tamamı İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurularında da geçerlidir. Başvurusunu firmamız CSS Legal aracılığıyla yapan başvuru sahiplerine bu vize türü için gerekli olan belgeleri gösteren bir evrak listesi hazırlanacak ve mümkün olan en eksiksiz şekilde bir başvuru yapılması sağlanacaktır.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurularında, başvuru sahibinin dosyasına mutlaka koyması gereken en önemli belge firmamızla vize başvuru işlemlerinin başlatılmasının akabinde danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge/evrak listesinde belirtilen ve başvuruda olması gereken diğer belgelerin yanı sıra okula kayıt olduğuna dair bir belgedir. Bunun yanında bu vize ile İngiltere'de maddi gelir sağlayacak çalışmalar yapılamayacağı hususu ise bu vizeye başvuracak olan kişilerin en çok dikkat etmesi gereken husustur. Çünkü bu vize ile devlet yardımlarından faydalanılamamakta ve çalışılamamaktadır. Bu nedenle kişinin masraflarını nasıl karşılayacağını mutlaka belgelemesi gerekir. Kendisi karşılayacaksa paranın kaynağının ispatlanması da önemli bir husustur. Bir başkası masraflarını üstlenecekse de bir sponsorluk belgesi mutlaka başvuru dosyasında bulunmalıdır.

Bu İngiltere vizesi ile İngiltere’ye gidince kalınacak yer kişinin şartlarına uygun nitelikte olmalıdır. Bu da CSS Legal ile vize başvuru işlemlerinizi başlatmanızın akabinde sizlere danışmanınız tarafından sağlanacak olan belge listesinde belirtilen ve başvurunuzda olması gereken diğer belgelerin yanı sıra belgelerle gösterilmesi gereken bir diğer husustur. Örneğin; ortalama bir geliri olan bir kişinin çok pahalı bir otelde kalacak olması makul olmayacaktır. Ayrıca bir akrabanın ya da arkadaşın evinde kalınacaksa bu evin şartlarının uygun büyüklükle olması gerekir. Bunun için sağlanması gereken şartların ne olduğunu CSS & Co Legal Services danışmanları ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Belgelerle gösterilmesi gereken bir diğer husus olarak; İngiltere’ye ziyaret amaçlı yapılacak olan seyahatlerin süresinin kişinin Türkiye’deki koşullarına göre yani iş/eğitim/aile bağlarına göre makul olması gerekir. Örneğin; bir üniversite öğrencisi İngiltere’de 6 ay kalamaz. 6 ay kalması eğitiminin bölüneceğini gösterir ve bu nedenle makul bir süre değildir. Buna ek olarak eğitim/iş/aile bağlarının kişinin Birleşik Krallık’tan ayrılacağına dair bir intiba oluşturuyor olması gerekir. Çünkü bu vize kişi İngiltere’yi kısa süreliğine ziyaret etsin diye verilmektedir. Bu nedenle geri döneceğine dair ikna edici olamayan kişilerin başvuruları reddedilebilecektir.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi’ne başvururken karşılanması gereken tüm şartlar hakkında ve hangi belgelerin başvuruda sunulması gerektiği ile ilgili olarak detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir ve hata riskini en aza indirebileceği bir başvuru gerçekleştirebilir.

İngiltere vizesi ve İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve vize başvuru süreci hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2231 defa görüntülendi

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları