image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu tüm İngiltere vizesi başvuruları gibi yalnızca danışmanınız tarafından kişiye özgü hazırlanacak olan belge listesindeki belgelerinizin eksiksiz toplanıp, tercümeleri yapılıp, formlar İngilizce doldurulup, varsa başvuru harcı ödenip, eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis vb. ihtiyacınız varsa bunlar ile ilgili işlemler tamamlandıktan sonra danışmanınızın alacağı randevunuzun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyanızın incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesi işlemleri yapılarak gerçekleştirilmektedir.

İngiltere’ye herhangi bir nedenle gidebilmek amacıyla yapılan İngiltere vizesi başvuruları eskiden İngiltere Konsolosluğuna yapılıyordu. Ancak son yıllarda yapılan değişiklikler neticesinde İngiltere Konsolosluğu vize başvurularını İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla kabul etmeye başlamıştır. Konsolosluğun ön bürosu gibi çalışan başvuru merkezleri Türkiye’de Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Antalya, Adana ve Bursa illerinde bulunmaktadır. Bu illerde bulunan İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvuru sahipleri İngiltere vize başvuru dosyasının, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği başvuru merkezinden danışmanlarımızca alınacak olan randevuya gününde ve saatinde bu randevuya katılarak başvurularını gerçekleştirebilir. Bu illerden birinde yaşamayanlar için ise uzmanlarımız başvuru sahibine en yakın ve en uygun ilde bulunan başvuru merkezinden randevuyu alarak başvurunun gerçekleşmesini sağlayacaktır.

İngiltere vizesi başvuruları oldukça dikkatli hazırlanması gereken başvurulardır. Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması ihtimalinin arttırılabilmesi hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumunda itiraz gerekçelerinizin değerlendirilmeyi yapan vize memurunca da haklı ve ikna edici bulunması ile sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1867 defa görüntülendi

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları